Mukavaa että Hyvinkäälläki soi hevi.
Heviä Hyvinkäällä
14
205
Vastaukset
- 999
Joo. Pikkasen väsyneen oloinen meno oli eilen, mutta ehkä tän päivän auringonpaiste vetreyttää jäseniä sen verran, että ihmiset innostuvat enemmän. Eilen oli kyllä niin stanan kylmä, että pakko oli lähteä kesken pois vaikka Entombed jäikin sit näkemättä.
- proge
Hyvä että jotain tapahtuu musarintamalla täälläkin vaikkakaan toi musa ei mun makuuni olekkaan....mut mielummin heviä kuin hiphoppia/suomiräppiä.
Toivottavasti saa jatkoa... - 66666666
Toivottavasti. Lisää tälläisia musatapahtumia Hyvinkäälle ja vaikka kirjastonaukiolle.
- musadiggari
Ja esim. lentokentälle saisi järkättyä isommankin tapahtuman. Sitten vaikka festaribussi liikennöimään kentän ja keskustan väliä :)
- jumalanterve69
TÄMÄHÄN ON IHAN SAATANALLISTA MUSIIKKIA. HERRAN AUTA MEITÄ! PELASTA!
- meluhaitta
Keskustassa asuvana voin sanoa että kiitti v....i viikonlopun meluhaitasta. Eikö tällaisia "korkeankulttuurin" tapahtumia voi järjestää jossain pelloilla tms.?? Niin kuin alkuperäinen Woodstock aikoinaan,,,ja toinen pysyvämpi meluhaitta on noi kirkonkellot, uskonnolliset menotkin vois järjestää jossain jäärässä. Väitän että tohon "avaruusalukseen" ei pahemmin ole tunkua sunnuntai aamuisin, mutta siinäpä päräjää parhaimmillaan, huoh.
- valivali
Muuta maalle, siellä on hiljaista!
- meluhaitta
valivali kirjoitti:
Muuta maalle, siellä on hiljaista!
Niin muuttaisinkin mutta köyhällä ei ole varaa asua maallla vaan keskustalähiössä,,että valivalivali vaan :D
- Living Dead
Hyvinkään keskustassa asuva kuten myös minä itse on valinnut asuinpaikakseen keskustan, joten välillä saattaa jotain jostain kuulua.
Tapahtuma itsessään oli ihan ok ellei jopa onnistunut ja hyvä että joskus jotain tapahtuu täällä, toivottavasti tapahtuma vakiintuu vuosittaiseksi ja vielä jos kovempia vetonauloja saataisiin paikalle, miljöö kulkuyhteyksineen on mitä parhain tällaisten tapahtumien järjestämiselle.
Toivottavasti jatkoa saadaan, ja pikku toiveena muutama kaljan myynti piste lisää ja enempi ruoka vaihtoehtoja.
! Entombed \m/- hyvähyva
ja plussana en havainnut yhtään järjestyshäiriöitäkään koko tapahtumassa kahden päivän aikana tai niitä oli ainakin normaalia vähemmän, ehkä olen väärässä mutta tämä oli minun havaintoni.
- -Ihmettelevä-
Miksi tämmöisten tapahtumien yhteydessä on näitä uskovaisia portilla levittämässä Jumalan sanaa ja lukemassa raamattua festarikansalle, miksi tämmöinen sallitaan heille ?.
Jos itse menisin heidän teltta tapahtumiin sisäänkäynnin läheisyyteen lukemaan mustaa raamattua ja kertomaan että "Saatana rakastaa sinua" (enhän toki näin tekisi), niin epäilenpä etten montaa minuuttia saisi olla paikalla.
Miksi Israelin lippu saa liehua talon pihalla Hyvinkäällä vuoden jokaisena päivänä, mutta jos itse laitan suomalaisena Suomen lipun salkoon pysyvästi, niin taas epäilen että tähän voitaisiin puuttua.
Mieletön maailma !- *****
edellisessä viestissäni johon ylläpito lisännyt tiettyyn kohtaan kauniit tähtöset, niin siinä kohdassa oli se S:llä alkava yleisempi nimitys "wanhalle vihtahousulle".
- jumalatonta menoa
Näitä hihhuleita liikkui aikoinaan vanhan Cittarin edessä. En tiedä, näkyykö päälle etten kuulu kirkkoon kun aina ne minuun takertuivat:)
Oli scientologeja ja joku munkki, joka myi kirjaansa. Toivotti minulle vielä hyvää kuolemaa kun sanoin jotain kielteistä hänen touhuistaan. Valitin Cittarin infoon molemmista, enkä sen jälkeen kyllä näihin törmännyt.Scientelogit uhkailivat CIA:llakin kun arvostelin heidän rahankeruutaan.
Pitääkin mennä katsomaan sitä Israelin ystävän taloa.
- Pikkulauantai jes
Hevyrokkia tännään kapakis ja eiku menoks :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462