"Nightwish-yhtyeen jäsenien tähdittämän Imaginaerum-elokuvan on käynyt elokuvateatterissa katsomassa 7 518 katsojaa. Esimerkiksi jouluaattoa edeltävänä viikonloppuna elokuvalla oli yhteensä vain 33 katsojaa koko maassa. "
Tämä siis Suomessa ja yli kuukauden ollut teattereissa.
Hehhehehhhehehehhheeehehhh .....
Elokuvaelma heheheh
7
171
Vastaukset
- veronmaksaja olen
Tähän projektiin oli hyvä tyrkätä verovapaat osinkot mitä pojat ovat saaneet jo vuosia . Siis verovapaat osinkot tyrkätään suoraan Kanadaan.
- piirikamreeri
"veronmaksaja olet"
Mutta et ymmärrä yritystoiminnasta mitään, elokuvalla oli ihan oma rahoituksensa ja on edelleen. Tuskin kukaan lähtee elokuvantekoon, jonka rahoitusperustuu yrityksen kassavirtaan. Nightwishin keikka- ja muu kauppa on ihan omansa. - Miksi naurat
On nimittäin todella harmi, että ihan kohtuullinen elokuva, jonka tekemiseen oli nähty paljon vaivaa, sai noin vähän katsojia.Monet kevyemmät ja vähemmällä työllä tehdyt hötöt saavat enemmän katsojia, koska ne ovat helppoa viihdettä. Elokuvakriitikoista osa myös syyllistyi lapsellisiin ja epäammattimaisiin ylilyönteihin, selvästi paistoi läpi ettei ole aiottukaan tehdä muuta kuin lytätä nimenomaan kyseinen filmi ruttuun.
Ajoitus vuoden lopulla ei myöskään ollut hyvä, tarjolla on ollut paljon muutakin katsottavaa mm. uusi Bond, Twilight, Hobitti...
Elokuva olisi kyllä ollut kiinnostavampi, jos bändin jäsenet ja musiikki olisivat saaneet siinä suuremman roolin, se on varmaa. Omasta mielestäni parasta leffassa olikin oudossa sirkuksessa kuvattu Scare Tale -kohtaus, siitä pitäisi leikata musiikkivideo - oli paljon parempi kuin se Storytime. - Ha-ha-ha13
Pas. ka on pas.ka vaikka voissa paistais !!!
- jättäytynytkatsoja
En käynyt katsomassa. Arvoin että menenkö, mutta en mennyt. Odotan dvd:tä jolta elokuvan voisi katsoa, tosin äänentoisto ei ole samaa luokkaa kun olisi ollut elokuvissa ja se on tietysti sääli.
Tässä elokuva-jutussa meni joku vähän metsään. En tiedä että mikä...tuliko elokuva jotenkin liian 'äkkiä' levyn kanssa vai mikä siitä teki niin epäkiinnostavan?? Ehkä joku dramaattinen Tarja olisi ollut hyvä lisä elokuvaan. Nyt siitä jotenkin puuttui se 'ISO' juttu tms. Kliimaksi.
Mitä eniten odotan on Holopaisen elämäkerta kirjan muodossa!! - mikä on floppi
En myöskään ole käynyt katsastamassa leffaa. Onko leffa floppi tai ei, ei se ainkaan juuri minuun vaikuta suuntaan tai toiseen. Käsittääkseni elokuvasta tuli floppi, kun päätettiin pistää teatterilevitykseen. Pelkästään DVD-julkaisuna uuden teemalevyn yhteydessa tilanne olisi ollut aivan toinen. Jos tarina on leffassa ajaton, kaunis ja vilpitön, eikä tekotaiteellista sontaa, niin onhan leffalla muutakin arvoa kuin markkina-arvo. Odotan myös dvd:tä, jotta voipi sitten rauhassa katsoa muutamaan otteeseen.
- tosi hyvä
imaginaerum on vähintään hyvä.katoin sen tänään ja se on tosi hyvä.lukekaa lisää täältä:http://keskustelu.suomi24.fi/node/11444640
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741933Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1471217
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636- 54557
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462