Olen ihmetellyt nyt viikon ajan ,miksi kukaan muu lehti tai tv-kanava kuin YLE ,ei ole uutisoinut desinfiointiaineiden haitallisuudesta homekorjauksissa.Nyt viimeisin uutinen oli ,että kaikkia niitä aineita olisi viranomaisten mielestä syytä välttää.
http://yle.fi/uutiset/viranomaiset_kaikki_hometalojen_desinfioinnit_turhia/6454355
Onko mahdollisesti niin ,että muu media on niin elinkeinoelämän ohjaksissa, ettei niiden anneta uutisoida aiheesta ,joka voi vaikeuttaa jonkun bisneksen tekoa?
Pelottava ajatus.Bisnes tärkeämpää kuin mahdolliset terveyshaitat?
Härskiä toimintaa
7
147
Vastaukset
- Homebisnes pelottaa
Tuossahan se kerrotaan.
"- Yhdestä tällaisesta firmasta teimme valituksen ja se meni konkurssiin. Härskiä toimintaa, kertoo THL:n ympäristömikrobiologian yksikköä johtava Hyvärinen".- Lisää SEURAa
http://seura.fi/puheenaihe/nyt-puhutaan/siivousmyrkyt-uhkaavat-terveytta/
Härskiä hommaa. - Paremp pilkkoo puita
Lisää SEURAa kirjoitti:
http://seura.fi/puheenaihe/nyt-puhutaan/siivousmyrkyt-uhkaavat-terveytta/
Härskiä hommaa.”Kokemusten mukaan puhdistimet
auttavat oireisiin, jotka liittyvät hiukkasiin.
Jos taas oireet liittyvät kaasuihin tai
toksiineihin, laitteista ei välttämättä ole
apua. Ongelmana on, ettei tiedetä, mille
ihmiset yksittäisessä kohteessa ovat herkistyneet.”
Samantapainen ongelma liittyy homeen
desinfiointi- ja puhdistusmenetelmiin.
Terveyden ja hyvinvoinnin laitos ei
suosittele esimerkiksi otsonoinnin käyttöä,
koska ei tiedetä, voiko otsonointi
pilkkoa yhdisteitä uusiksi myrkyllisiksi
yhdisteiksi".
http://homepakolaiset.fi/media/myrkyllisessa_sisailmassa_tyoskentelee_kemia_lehti_26.4.2012.pdf - Luotan tulevaisuteen
Paremp pilkkoo puita kirjoitti:
”Kokemusten mukaan puhdistimet
auttavat oireisiin, jotka liittyvät hiukkasiin.
Jos taas oireet liittyvät kaasuihin tai
toksiineihin, laitteista ei välttämättä ole
apua. Ongelmana on, ettei tiedetä, mille
ihmiset yksittäisessä kohteessa ovat herkistyneet.”
Samantapainen ongelma liittyy homeen
desinfiointi- ja puhdistusmenetelmiin.
Terveyden ja hyvinvoinnin laitos ei
suosittele esimerkiksi otsonoinnin käyttöä,
koska ei tiedetä, voiko otsonointi
pilkkoa yhdisteitä uusiksi myrkyllisiksi
yhdisteiksi".
http://homepakolaiset.fi/media/myrkyllisessa_sisailmassa_tyoskentelee_kemia_lehti_26.4.2012.pdfMyrkytykset varmankin alkaa vähenemään.
http://homepakolaiset.fi/tutkimustietoa/MyrkyllisetBiosidit_mss.pdf
- turkkusesta
Tänään tulee sisäilmasta sairastavien suurin ongelma,jos virkamies,päättäjä,tuomarit,lääkärit/asiantuntijalääkärit, ja useamman firman johtajat(Vakuutusyhtiö,rakennus) kuuluvat samaan salaseuraan Vapaa muurarit.
Tänään TV1 MOT klo 20.00-20.30 - Tuttuja muutama
Onko tuolla homesairaiden "auttajia".
http://vaparit.blogspot.fi/2008/10/vapaamuurarit-eli-vaparit.html - turkkusesta
Tässä yksi suuri sisäilma asiantuntija ja suurin este nykytutkimuksen
avautumisella.
Helsinkin vapaamuurareita Reijula Kari Edward ylilääkäri 70,paljon listalta löytyy asiantuntijalääkäreitä,oikeudentuomareita,virkamiehiä,rakennusyhtiöiden johtajia,Vakuutusyhtiöiden johtajia,Lääkäri-ja Tuomarikunnasta ksuurinosa mieskermasta kuuluu rappareihin.
Osan nimiä ei julkisteta aseman takia.......Valtionvirkamiehiä,Oikeuden työntekijöitä,Presitenttejä,.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4186067- 855406
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484414- 523961
- 603818
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1823492Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1193244Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky643220Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33046- 432289