Budjetti: 0-170 000 euroa
Toive: Rakennusoikeutta ainakin 120 m2, talon saa järkevästi tontille, pinta-alalla ei niin paljon väliä, yhteys Helsingin keskustaan julkisilla kohtuuetäisyydeltä (liityntäpysäköinti ok). Sivutien varressa.
Yleensä se asia, mikä ei tarjolla olevissa tonteissa täyty, on, että taloa ei saa mielestäni mitenkään järkevästi tontille muihin taloihin nähden. Tämä ei tarkoita, että tontin pitäisi olla iso, mutta oman talon ja toisen talon välissä olisi kiva olla jotain: aita, talousrakennus, autotalli, puita. Tai sitten vaan etäisyyttä tarpeeksi. :)
[email protected]
O: Tontti Vantaalta
sesuura2
0
117
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741933Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1471217
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636- 54557
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462