Iisakin pilkkajat, hahahahahahahahahahahahha nyt se alkaasen rakentaminen. JESSSS. Iisakki on taas tehnyt hyvää työtä. Läpi kaiken vaivan ja pilkan puskee hän. Varma ääni nyt tiedossa Iisakille.
SCC tulee jee
103
961
Vastaukset
- iismoppi hujaa
Tuleeko Toverien Autocenteriin muuta kuin Ladaa myyntiin?
- Automies
Ei mitään sinulle.
- Vain aatteen värisiä
Ainoastaan punaisia Audeja.
- Maksu etukäteisesti
Vain aatteen värisiä kirjoitti:
Ainoastaan punaisia Audeja.
Niitä on muuten koko valtakunnassa myynnissä 444 kpl, riittävästi Toverikermalle.
- fgf3334233
Taitaa ola neljäs kerta kun luvataan rakennustöiden alkavan - en avaa vielä shamppanjaa. Onko avaajan riemu Iisakin itsensä riemua
- ei valmistu koskaan
Voihan siellä taas muutama traktori ja kuorma-auto ajella ympyrää kulissiksi ja siirtää vielä jäljellä olevia maa-aineksia johonkin muualle. Mitään muuta siellä ei taatusti tapahdu tänäkään vuonna !?
- Pilkkakirveille !!!
Hyvä uutinen!
- Hyvä Iisakki
Iisakin osakkeet nousivat kertaheitolla! Enää ei tarvitse pelätä, ettei eduskuntapaikkaa tulisi!
- fefefwe54545465666
Hyväuskoisia riittää. Kun joku sanoo että rakennustyöt alkavat niin vielä neljännelläkin kerralla on joku hyväuskoinen hömppä nostamassa Iisakkia jo eduskuntaan.
- dsjhsjdhsjds
Iisakki jää taas ensi vaaleissa eduskunnasta, jos tulee joku Taiveahon tapainen
nuori nainen listalle. Demarien äänestäjät ovat enimmäkseen vanhoja kiimaisia pappoja jotka eivät Iisakista syty. - alvari3
dsjhsjdhsjds kirjoitti:
Iisakki jää taas ensi vaaleissa eduskunnasta, jos tulee joku Taiveahon tapainen
nuori nainen listalle. Demarien äänestäjät ovat enimmäkseen vanhoja kiimaisia pappoja jotka eivät Iisakista syty.Juu , näitä juttuja on kuultu jo aiemmin , siis SCC . Toivotaan ettei räkkylät menisi Ritskun ja kavereiden , mukaanlukien pitkätukan taskuun . Homma menee käteen kun liittymää moottoritielle ei tule . Mielenkiintoisinta on siinä , että kumpi on isompi Valio Riihimäeltä vai melkein kansanedustaja Homeenlinnasta .
No , ei syytä huoleen , leskenlehdet kukkii tontilla , pari kuukautta lisää , maitohorsma kukkii silloin . - Ikinä ei toteudu, ei
alvari3 kirjoitti:
Juu , näitä juttuja on kuultu jo aiemmin , siis SCC . Toivotaan ettei räkkylät menisi Ritskun ja kavereiden , mukaanlukien pitkätukan taskuun . Homma menee käteen kun liittymää moottoritielle ei tule . Mielenkiintoisinta on siinä , että kumpi on isompi Valio Riihimäeltä vai melkein kansanedustaja Homeenlinnasta .
No , ei syytä huoleen , leskenlehdet kukkii tontilla , pari kuukautta lisää , maitohorsma kukkii silloin .Olipa taas herutus"uutinen", jolla pidetään fiilistä yllä massin saamisen toivossa.
- Bisnes is bisnes
Heheh. Olen lyönyt vetoa juomien merkissä n. 1500 ekua, että alue on 2-4 v. sisällä upeassa kunnossa. Mihin pilkkaajilla on niin kiire? Voitto on melkein taskussa, sillä alue on kova juttu bisnesmielessä jos bisneksestä jotain ymmärtää. Täällä on äänessä lähinnä luuserit.
- huulesta veto rules
Äläs nyt Tarja viitsi, teidän puoluejameissa joku konsultti vetäisi teitä demareita huulesta kun esitteli "kehityssuunnitelmaa" siis "rahat pois hölmöiltä" suunnitelmaa.
Ja pussihousudemareihin meni täydestä, konsultti nauroi kavereilleen että mistä näitä urpoja sikiää.
- ihan pihalla
Mistä uutisesta täällä on kyse?
Onko jossain menty sanomaan, että rakentaminen taas alkaa? - Luusereille
Jos ei osaa lukea, on varmasti pihalla eikä pitäisi ottaa kantaa.
- paskahousulle
Keskityit sitten lässyttämään vastauksen sijaan, kysyin, onko jossain näin luvattu?
Jos ei osaa lukea kysymystä, ei pitäisi yrittää vastata. - Asunnoton mummo
paskahousulle kirjoitti:
Keskityit sitten lässyttämään vastauksen sijaan, kysyin, onko jossain näin luvattu?
Jos ei osaa lukea kysymystä, ei pitäisi yrittää vastata.Miksi kysyt?
- Kyrvätön apina
Asunnoton mummo kirjoitti:
Miksi kysyt?
Tähän tietyst oikea vastaus olisi: Miksi kysyt "Miksi kysyt", mutta jätän väliin.
Kysyin siksi, että ensimmäisen asiaan jälleen kerran liittyvän kommentin näin täällä, eikä siinäkään mitään viitettä itse mahdollisen uutiseen, saati mihin jee perustuu.
Mutta vastauksina oli siis vastakysymys ja moukkamainen möläytys, no hätä. - Asunnoton mummo
Kyrvätön apina kirjoitti:
Tähän tietyst oikea vastaus olisi: Miksi kysyt "Miksi kysyt", mutta jätän väliin.
Kysyin siksi, että ensimmäisen asiaan jälleen kerran liittyvän kommentin näin täällä, eikä siinäkään mitään viitettä itse mahdollisen uutiseen, saati mihin jee perustuu.
Mutta vastauksina oli siis vastakysymys ja moukkamainen möläytys, no hätä.Viimemainittu siis omasi. Perustelusi logiikka on katkonainen, et ole hyvä zurnalisti.
- rankkarispesialisti
Asunnoton mummo kirjoitti:
Viimemainittu siis omasi. Perustelusi logiikka on katkonainen, et ole hyvä zurnalisti.
No kiitos. Saatuani käsiini vanhan Hämeen sanoman, näin jo mistä tuulee, mutta onneksi ei ollut teidän varassanne tämä tieto :D. En pyytänyt analyysia siitä, mikä hyvä en ole.
Ethän sinäkään ollut kovin hyvä rankkarien ampuja loppupeleissä ;) - Asunnoton mummo
rankkarispesialisti kirjoitti:
No kiitos. Saatuani käsiini vanhan Hämeen sanoman, näin jo mistä tuulee, mutta onneksi ei ollut teidän varassanne tämä tieto :D. En pyytänyt analyysia siitä, mikä hyvä en ole.
Ethän sinäkään ollut kovin hyvä rankkarien ampuja loppupeleissä ;)Imartelet vain itseäsi.
- on miltä näyttää
Asunnoton mummo kirjoitti:
Imartelet vain itseäsi.
MOT ;)
- Hum. kand.
Miksi alettiin mainostamaan SCC.tä jo silloin kun ei vielä ollut investorista tietoakaan - jos on nytkään? Miksi Kiemunki on ilmoittanut homman alkavan jo ainakin kahteen otteeseen ihan varmana tietona viime keväänä ja sitten taas viime syksynä? Miksi puhutaan salaperäisestä investorista joka astuu ihan kohta kaapista kunhan tämä ja tämä ehto täyttyy?
Nyt toimitusjohtaja puhuu varmana tietona että tontti ostetaan eilen jne. Kuviota lukevalle tulee väistämättä mieleen hengen nostatus ja investorien kalastelu hankkeeseen mukaan. veikkaukseni on että seuraavaksi ilmoitetaan homman viivästyvän vuodella suhdanteisiin tai johonkin yleisiin syihin vedoten. Koko hanke kuullostaa niin uskomattomalta - euroopan suurin autotalo Hämeenlinnaan ja yksikään edes Hämeenlinnan kauppiaista ei ole kiinnostunut talosta.
Jos kuitenkin niin käy että pytinki tänne nousee ja se saadaan vieläpä menestymään, niin olen ensimmäisten onnittelijoiden joukossa ja nostan hattua hommaa vetäneille. Se ei nimittäin vielä kerro mitään että saadaan seinät pystyyn ja katto päälle - sen jälkeen vasta nähdään tuottavatko rakenteisiin investoidut eurot ja onko koko hanke kannattava.
Hypermarkkettien kannattavuus voidaan nykyisin laskea lähes euron tarkkuudella erilaisiin tilastoihin, markkinatutkimuksiin ja etu- korttien kertomaan nojaten. Tällä konseptilla ja mittasuhteilla toteutettu autotalo oheistoimintoineen on kuitenkin Suomessa pilottihanke, eikä sen kannattavuuden kalkuloimiseen ole käytettävissä minkäänlaisia tilastoja tai markkinatutkimuksia. Toivotan silti onnea uskaliaalle hankkeelle. - Faktaa.
Kun tontti on maksettu siihen hintaan mistä oli alunperin sovittu, voidaan jo jotain päätellä.
- asseri kantonen
Sitten kun autotalon harjakaisia vietetään, uskon hankkeen toteutukseen...tyhiin puheisiin en ennen sitä katso voivani uskoa...!
Vielä kun on kyseessä tälläinen koplaus, olisin pessimistinen sitäkin kautta autotalon toteutumiseen..toivottavasti olisin tässä mielessä väärässä...!
Tältä pohjalta ajatellen olisi joidenkin nousukkaiden eduskuntapaikka vielä kaukana horisontin takana..!
Tässä en kuitenkaan toivoisi mitenkään olevani väärässä..- Hupo iojipopo
Kukaan ei ole edes esittänyt uskomista joten en ymmärrä purkaustasi. Paitsi sikäli, että takana tuntuu olevan taas kerran kaunaa ja katkeruutta, joita on ihan hyvä täällä purkaa ulos itsestään kuten tiedät.
- e-kontakti kuvailesi
Hupo iojipopo kirjoitti:
Kukaan ei ole edes esittänyt uskomista joten en ymmärrä purkaustasi. Paitsi sikäli, että takana tuntuu olevan taas kerran kaunaa ja katkeruutta, joita on ihan hyvä täällä purkaa ulos itsestään kuten tiedät.
Imartelet vain itseäsi.
- Naulat taskuissa
Mitään rakentamiseen viittaavaa ei siellä tosiaankaan tapahdu tänäkään vuonna!!!!1
- Asseri Kantonen
Ei todellakaan tapahdu, pölykin on jo miltei laskeutunut pintamultamaan kuorinnan jälkeen, minnekköhän sekin muuten katosi?
Todelliset idealistit ja optimistit, joilla on laput silmillä, saattaa olla taas eri mieltä..mutta heiltä onkin jo todellisuus hämärtynyt..!- jfdhBz
Sinulla täytyy olla laput silmillä kun kuvittelet mullan katoavan. Se on rakentamista ja alue on bisneskäytössä takuuvarmasti pian.
- tarza-fani
jfdhBz kirjoitti:
Sinulla täytyy olla laput silmillä kun kuvittelet mullan katoavan. Se on rakentamista ja alue on bisneskäytössä takuuvarmasti pian.
Hyvä Tarja, unelmia pitää ihmisellä olla!
- uymmmym,
tarza-fani kirjoitti:
Hyvä Tarja, unelmia pitää ihmisellä olla!
Huomenta Kari ja unelmia sullekkin !
- Jäi vain horsmat
Tosiaankin, se on jo bisness käytössä aivan muualla ja siitä on jo rahat kääritty liiveihin ihan muitten henkilöiden toimesta.
- pöå䨨' '
Kun et asiaa tunne ja silti uhoot, syöt muutaman vuoden sisällä häpeänhorsmaa.
- Scuba Libre
Flordilasta lähetellään silloin tällöin vielä tsemmiviestejä, jos vielä heruisi massia.
- senttejä enää jaossa
Ei taida enää Floridaan paljoa massia herua, kun toi keissi on jo koko lailla kupattu tyhjiin.
- Hopi!
Tontin ostosta kuulema neuvotetaan vielä, vaikkei siinä enää pitäisi olla mitään neuvoteltavaa!!! Hinta on tiedossa, joten kättä fikkaan vaan siellä SCC.ssa ja rakentamaan.
- vhjsjhvsdhjbsjbh
Niin, eikös tontttikauppa pitänyt suorittaa jo heti tässä kuussa? Aina niin luotettavan politiikkomme Kiemungin sanoin? Pitkätukkia ei yleensä huijata? Mikä ei tosin tarkoita, etteikö pitkätukka huijaisi. 600 uutta työpaikkaa. Tomaattifestareillakin oli tylsempää kuin valtuuston kokousessa.
- jsjsg
Saat kuitenkin kokouspalkkion ja pitkitetystä vielä paremman palkkion Kari.
- Vieläkö bussi kulkee
No hei Tapio!
- usjeyd
Vieläkö bussi kulkee kirjoitti:
No hei Tapio!
Päivää Kari!
- Levollisin mielin
Onko tontin massit jo kaupungin fikkassa, ja tästä lähtien hanke tuo vaan työtä ja toimeentuloa kaupungille ilman kuluja. Näinhän johtavat politiikot ovat asian esittäneet rahvaalle. 600 työpaikkaa. kaupungin työttömyys siis puolittuu?
- Ilmainen maaperänäyt
Kuulin että kaupungin pitäisi tulla mukaan hankkeeseen ja antaa joutomaansa ilmaiseksi, muuten ei tule mitään, ei työpaikkoja eikä toimeentuloa. Ruuveja näköjään kiristellään sitä mukaa kun tyhmistä heruu mehua. Sopimusta on kuulemma rikottu, kun kunnon isoa liittymää ei tule.
- Kirstulassa hiljaist
Mun mielestä kaupungin tulee rakentaa koko center alkuperäisen suunnitelman ja kerrosalojen mukaan ja jos konsepti ei sattuisi toimimaankaan, niin veronmaksajat vaan maksumieheksi. SCC:n rakennusprojektin johtoon olisi nyt syytä valita parkkihallien ja torinalusparkkisuunnitelmien ideanikkarit, sillä heillä on paras tieto-taito pers..n menneistä projekteista!!!
- å'¨åöäåö
Jotain hauskaa kai hait.
- Asseri Kantonen
Totuutta hän haki ja esittikin asian juuri niin kuin se sitten käytännössä kävisikin!
- Kasserix
Kohdetta ei ole koskaan ollut tarkoitus rakentaa verorahoilla, mutta nyt persut vaatii jo sitäkin ! Totuutta kerrakseen !
- Ruuhkaa molemmissa
Kaivoparkissa illalla 3 autoa.....SCC:n tontilla muutaia lokkeja.
- riittää jo
Ai muutaia. Älä ota enää.
- super scam center
Uskomaton vedätys koko hanke. Miten pelkkien mainosten ja tietokonekuvien perusteella vedellään jo teitäkin minne sattuu? Täytyy olla todella tyhmä, herranjestas. Onko se tontti ees maksettu? Ai niin kaupat toteutuvat niin pian kuin mahdollista? Rahatkin tulevat kai joskus. Ei siis ole tapahtunut vielä mitään, pelkkää harhaa ja mainostusta. Kyseessä on jopa vuosisadan puhallus. Että joku voikin olla noin saatanan hyväuskoinen hölmö?
- kzbDjzg
Uskomatonta että joku voi olla noin tietämätön !!!!
- 8 kerrosta kirpparia
kzbDjzg kirjoitti:
Uskomatonta että joku voi olla noin tietämätön !!!!
heippa, Iisakki, olikos tonttirahat jo tilillä, motarinkatteen ja urheiluhallien ylläpito maksaa.
- lawiz
8 kerrosta kirpparia kirjoitti:
heippa, Iisakki, olikos tonttirahat jo tilillä, motarinkatteen ja urheiluhallien ylläpito maksaa.
Päivää Kari!
- Todella hauskaa joo
Joo, pitäiskös itekin ettiä googlella jostain amerikan pikkukylästä sopiva maapläntti ja alkaa suunnitellla siihen maailman suurinta jotain. Mahtaisivatko heti kaavoitella koko kylänsä uudestaan ja rakennella kukkaistutuksetkin valmiiksi, jos pyydetään.
- flower
Kukat on kauniita.
- Perttuli viisakki
Kukat on peruspalvelu.
- utelias20
mikä tilanne autokauppataivaalla?
- Joulukortti
Taisi Ameriikansedän tollarit käydä vähiin sen rahoituksen suhteen, on näätteks lama Ameeriikassakin.
- Iikoski Siemonki
Kuplahan tuo oli. Kukaan ei puhu asiasta enää mitään ja homma haudataan vähin äänin. Ei kai kukaan voinut totisella naamalla kuvitella että Euroopan suurin autotalo tulisi Hämeenlinnaan. Suunniteltiinhan tänne pilvenpiirtäjääkin. Jokainen terveellä järjellä varustettu oivaltaa että hallinnon yläpäässä heiluu nyt enemmän tai vähemmän napoleon tautia sairastaavaa väkeä
- uioluöyö
Löin hyvän summan vetoa, että loistavan hyvä bisnesspaikka rakentuu valmiiksi muutamassa vuodessa. Takuuvarma voitto vedon suhteen, mutta asiaa tuntemattomia onkin oikein mukava rahastaa aina sillointällöin.
- Vesa S
SCC:n Usa kontakti on pelkkä vitsi. Nuori nainen, jolla ei mitään meriittejä. Joku nimi Usasta piti kuitekin saada näkyviin.
- Heh!
Lisa Malmgren-Williams on SCC: n Usakontakti:-)
- HH-TT
Heh! kirjoitti:
Lisa Malmgren-Williams on SCC: n Usakontakti:-)
https://www.facebook.com/search/results.php?q=Lisa Malmgren-Williams &init=mag_glass&tas=0.7797801931214355&search_first_focus=1369595875871
- Pyöristynyt
HH-TT kirjoitti:
https://www.facebook.com/search/results.php?q=Lisa Malmgren-Williams &init=mag_glass&tas=0.7797801931214355&search_first_focus=1369595875871
Se on hämmentävää.
- efearg5655
On päivänselvää että jonkinlainen vedätys tämä koko hanke on ollut alusta loppuun. Joku käärii hommasta hyvät rahat liiviinsä ja sen jälkeen alkaa selitys joka ei lopu koskaan.
- ghnghm
Ajatella että olet keksinyt jotain ikuista.
- Gangnam style
SCC ja Siemens keksinyt uuden maan hankkeelle. Enemmän ihmisiä, vaurautta ja tyyliä? Johonkin tälläistä sähköpaneeliekoautokeskusta suunnitellaan, mutta Hämeenlinna ja Suomi ei todellakaan ole heidän ainoa vaihtoehto. Esim. Etelä-korea rakentaa juuri merenrantaan uutta huippumodernia sekä aurinko että aaltovesivoimallla toimivaa kaupunkia. Eka SCC on tarjolla myös sinne. Voi olla että häviämme noloine pikkuramppeinemme tarjouskilpailun.
- sian paskaa
Aku ankastako luit? Onko vaatimuksia esim. autotehtaat lopetettava 700km etäisyydeltä ja tonteille rakennettava piiiilvenpiirtäjiä??
Lentokenttä horneteille ja venäläisille rahtikoneille jne.
Vai tarkoitatko kenties pohjois koreaa?
Tonne pellolle ei tule edes navettaa enään Rahankeräys ja ehkä pesu operaatiolta haisee mailin päähän. - Menkää vaikk kattoon
Tulin juuri Toijalasta. Kyllä oli jättiläisautokeskuksessa jo paalutustyöt alkaneet!
- ggrtwqq
Ai Toijalaankos se rakennetaankin. Onneks olkoon Toijala
- Junalla autokauppaan
Heips Perttu! Sen demulikunnanjohtajan jota ei valittu Hämeenlinnaan lohtuhanke.
- minä toijalasta
Onko asiassa mitään uutta? Eihän tule eihän.
- Ottakaa selvää !
Lukekaa kaupunginhallituksen esityslista (kokous 3.6.). Loppuu täällä urputtaminen.
- äläöälälälälä
En ymmärrä mutta täällä kyllä tiedetään että pelloksi jää. Se on kovaa faktaa.
- kuka ketä missä
Aika paljon on aiesopimuksesta matkaa vielä..
- kapuloita
Ja matkalla tulee tehtailla valituksia ja kanteluita jotta työpaikkojen perustaminen estettäisii.
- Turnipsipelloksi käy
kapuloita kirjoitti:
Ja matkalla tulee tehtailla valituksia ja kanteluita jotta työpaikkojen perustaminen estettäisii.
Työpaikat ovat lähinnä fiktiivisiä, rakennustöiden osalta ulkomaista keikkaväkeä ja mikään autoliike ei kuitenkaan tunnu sinne lähtevän saati palkkaa siksi lisäväkeä. Taitaa olla eniten paperinpyöritystä kaupungin virastoissa ja turhaa konsultointia.
- kapuloita
Turnipsipelloksi käy kirjoitti:
Työpaikat ovat lähinnä fiktiivisiä, rakennustöiden osalta ulkomaista keikkaväkeä ja mikään autoliike ei kuitenkaan tunnu sinne lähtevän saati palkkaa siksi lisäväkeä. Taitaa olla eniten paperinpyöritystä kaupungin virastoissa ja turhaa konsultointia.
Älä nyt mene myöntämään että muka rakennetaan. Ei ja ei. Pääasia että valitukset ei ole fiktiivisiä vaan kovaa faktaa.
- Polskipoika vei
kapuloita kirjoitti:
Ja matkalla tulee tehtailla valituksia ja kanteluita jotta työpaikkojen perustaminen estettäisii.
Can-Pac, Can-Pac. siinä malliesimerkki. Montako tuli ?
- jzjdjdf
Polskipoika vei kirjoitti:
Can-Pac, Can-Pac. siinä malliesimerkki. Montako tuli ?
Kymmeniä työpaikkoja. Ota selvää äläkä kysele.
- hei, me demutloidaan
Polskipoika vei kirjoitti:
Can-Pac, Can-Pac. siinä malliesimerkki. Montako tuli ?
Tappiota varmaa tulee, jos perinteisellä demarimallilla mennään. Kaikki voittoa tuottava on kapitalismia ja paha.Tappio on kehitystä demareille.
- jgdkVg
hei, me demutloidaan kirjoitti:
Tappiota varmaa tulee, jos perinteisellä demarimallilla mennään. Kaikki voittoa tuottava on kapitalismia ja paha.Tappio on kehitystä demareille.
Nyt en vaan sitte ymmärrä miksi persulit vastustaa kehitystä ja toimii siis sd;n eduksi.
- Plus miinus nolla
Joutuuko kaupunki maksamaan rampit ajan myötä ? yks tölkki tehdas on jo !
- Joulukortti.
Jesss,,,, ja kaupunki osallistuu liittymän rakentamiseen kahdeksanmiljoonan edestä,, sine valuvat myynnistä saadut rahat ja meidän kaupunkilaisten verot nousee jälleen kerran.
- kiinni ja heti
Jess. Hyviä huomiota koska jokainen ramppi tuottaa pahasti tappiota. Ne on pelkkä rasite kassalle. Ensin c voisi sulkea tiiriön rampin ja sitten muut. Täyttä asiaa.
- kjddhd
kiinni ja heti kirjoitti:
Jess. Hyviä huomiota koska jokainen ramppi tuottaa pahasti tappiota. Ne on pelkkä rasite kassalle. Ensin c voisi sulkea tiiriön rampin ja sitten muut. Täyttä asiaa.
Persulit tekee esityksen ramppien purkamisesta. On sitten joulukorttikin rauhallinen.
- Ihme ja kumma
Persutkin sitten allekirjoitti kauppakirjan. Eikö valitusta tulekaan?
- kgsshX
Tämä ei tietenkään voi olla totta.
- Me persut
Eihän me persut tähän uutiseen uskota, eihän? Jotain salailua, kähmintää ja valehtelua tässä täytyy olla takana. Otamme selvää ja esitämme tarkemmat laskelmat.
- ei se nyt vielä...
niin pitkä matka, niin pitkä matka, on suatolle Suhmuraan..
- raitis htt
Suosittelen auton käyttöä koska matka vaikuttaa pitkältä mutta selvin päin rattiin
- Tontti.
Vai ei maksa koko kauppa summaa kerralla,luulis olevan 8,5 miljoonaa tuolle megaluokan hankeelle taskuraha ?
- oopouuoit
Odotit turhaan tilillesi???
- Jaana k.
oopouuoit kirjoitti:
Odotit turhaan tilillesi???
Käsittämätön puhallus koko juttu, mihinkäs tuo audimies (Kiesi) katosi Scc:n palkkalistoilla?
Täytyy ihmetellä Hämeenlinnan poliitikkoja, erityisesti Kok ja demarileiriä ja nyt jos koskaan on kaikkien tiedossa mikä on nigerialaiskirje :)
Ottakaa ihmeessä talteen kopiot SCC:n webbisivuista, veikkaan niiden katoavan netistä aika pikaisesti viimepäivinä tapahtumien jälkeen. - Puhallus puhallus
Jaana k. kirjoitti:
Käsittämätön puhallus koko juttu, mihinkäs tuo audimies (Kiesi) katosi Scc:n palkkalistoilla?
Täytyy ihmetellä Hämeenlinnan poliitikkoja, erityisesti Kok ja demarileiriä ja nyt jos koskaan on kaikkien tiedossa mikä on nigerialaiskirje :)
Ottakaa ihmeessä talteen kopiot SCC:n webbisivuista, veikkaan niiden katoavan netistä aika pikaisesti viimepäivinä tapahtumien jälkeen.Eniten tässä ihmetyttää Karin rooli kun meni hankkeen taakse vaikka liikemiehenä olisi kuvitellut tuntevan juuri liikemiesten puhallukset josta hienosti mainitsit Jaana k. Aurinkoista päivää sinulle!
- EpätietoinenHämeestä
Joko rakentaminen on alkanut?
- Alkanut.on
K.Ari rakentaa vankityönä.
- AurinkoPaistaaHML
Ainakin Iisakki joutui jättämään Hämeenlinnan. Mies kuulemma rakentelee Janakkalassa asianajajien kanssa epätoivoisesti omaa puolustusta kuntoon, nyt kun SCC miljoonaepäselvyyksiä aletaan oikeudessa selvittämään.
Iisakki on paitsi istunut monet vuodet SCC hallituksessa, myös tottunut voittamaan. Uusin voitto on kimppalottovaade paperi SCC konkurssipesän julkisasiamieheltä. Business-Iisakin kupongissa luki -6,2 miljoonaa euroa. Maksettavaa siis. Iisakin kimppakupongin toinen yhteisvastuullinen kaveri on businessmies Markku Ritala aurinkoisesta Floridasta. - AurinkoPaistaaHML
Lissään että Ilkkala tulee joutumaan SCC käräjille ja iloksemme on vuosikausien kovaan tuomioon päättyvä case. Kaveri Ritala hymyilee aurinkoisessa Floridassa ja kiittää.
- AurinkoPaistaaHML
AurinkoPaistaaHML kirjoitti:
Lissään että Ilkkala tulee joutumaan SCC käräjille ja iloksemme on vuosikausien kovaan tuomioon päättyvä case. Kaveri Ritala hymyilee aurinkoisessa Floridassa ja kiittää.
Joudunkin perumaan aiemman lausumani että Ilkkala tulisi joutumaan SCC käräjille ja iloksemme onkin Rokkikukolle tulossa vuosikausien kovaan tuomioon päättyvä case.
Kaverit täällä hymyilee aurinkoisessa kesäsessä säässä ja kiittää.
- AurinkoPaistaaHML
Joudunkin perumaan aiemman lausumani että Kiemunki tulisi joutumaan SCC käräjille ja iloksemme onkin Pilkkalalle tulossa vuosikausien kovaan tuomioon päättyvä case.
Kaverit täällä hymyilee aurinkoisessa kesäsessä säässä ja kiittää. - UrakoitsijaM
4- vuotta olet odotellut ihmettä:-)))))
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh821985Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1131708- 1801296
- 225707
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6676- 56610
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako199566- 46508
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472