Miten on mahdollista että voidaan antaa skitsofreniadiagnoosi terveelle?
Ihmisoikeusasioita käsittelevälle toimielimelle täytyy ilmoittaa heti tällaisesta.
Skitsfreniadiagnoosi
11
213
Vastaukset
- pysyn jatkossa kauka
Psykiatrian puolella kaikki on mahdollista. Kaikki on nykyisin diagnosoitavissa.
Oireet mielensairauksissa ovat niin laajat sekä kirjavat, että kaikkien elämästä löytyy diagnooseihin sopivia piirteitä.- ugrlwsåpzägö
Se on mahdollista ekonomisten syiden ansiosta, koska psykiatrit tarvitsevat "potilaita" ja "skitsofreenikot" ovat parhaita potilaita, koska he "ovat kaikkein hulluimpia" joten heillä ei ole enää diagnoosin jälkeen minkäänlaisia ihmisoikeuksia, ei perustuslaillisia tai muitakaan.
Kysyn vaan, millä tieteellisellä perustalla psykiatri, joka ei ota edes verikoetta "vakavasti sairaasta skitsofreenikosta" olettaa olevansa oikeammassa, kuin ihminen joka väittää, että hän on jumala? Psykiatri väittää että "skitsofreenikko" on aivosairas, ilman todisteita, ja "skitsofreenikko" väittää että hän on jumala. Missä ero menee?
Kyse on tietenkin vaan yhteiskunnallisesta järjestyksestä, koska ilmeisesti lain sana on liian epämääräinen, koska sillä ei voisi rangaista ihmisiä jotka sanovat että ovat jumalia tai syövät omaa ulostettaan, mutta täytyyhän keksiä keinoja kontrolloida myös moista "hullua, skitsofreenistä" käyttäytymistä, ja sitä varten psykiatria on keksitty. Jos laki kieltäisi oman ulosteensa syömisen ja itsensä kutsumista jumalaksi ja muuta vastaavaa, tulisi laista liian sekavaa, ja kyseinen aukko on koitettu paikata psykiatrialla joka on vielä sekavampaa.
Muistakaa, että psykiatrit sanovat että mielisairaudet, kuten skitso, ovat kemiallisia epätasapainoja aivoissa, ilman minkääänlaista todistetta väittämän todellisuudesta. Sama on sanoa että skitso johtuu demonien kirouksesta.
Itselleni on selvää, että psykiatrit vain kontrolloivat käyttäytymistä, eivätkä radion tavoin vastaanota signaaleja toisen aivoista, joten kyseessä on käyttäytymisen kontrollointi, ei medikaalinen erikoistumisala.
- IsoveliValvoo
Tämän päivän puhdasoppisuus jonka kritisoijat vaiennetaan, on psykiatria.
Sananvapaus on vain niillä joihin on siihen auktoriteettiä, sanoa saa mitä haluaa kunhan sanoo oikeat asiat oikeassa paikassa oikeaan aikaan, muutoin tulee sosiaalisesti kyseenalaisesta itsensä ilmaisemisesta psykiatrinen leima otsaan ja se pysyy ja sen avulla vaiennetaan yhteiskunnan sosiaalisesti epäkorrektit.
Onko olemassa hulluutta? Mitä se tarkoittaa? Psykiatrit uskovat aivosairauksiin jotka riistävät uhrinsa vapaasta tahdosta, verrattavissa kommunismiin.
Jos et ajattele oikein etkä käyttäydy oikein, vaikka et tekisi harmia kanssaihmisille, ei sinua tarvitse ottaa vakvasti, sinut voidaan mielivaltaisesti julistaa vaaralliseksi itsellesi ja muille, ei mitään perusteita siitä mikset saisi olla vaarallinen itsellesi, ei perusteluita sille miksi poliitikot ja muuta vallassa olevat ihmiset saavat olla vaarallisia yhteiskunnalle, mutta yksilö jolla ei ole auktoriteettia, on saatettava saattohoitoon neurolepteillä. - dggrth
skitsofreenikko yleensä mieltää itsensä terveeksi, kuuluu taudinkuvaan
- mrbutters
onko sinulle sitten itselläsi skitsofrenia? jos vastasit ei se todistaa että olet krooninen parantumaton skitsofreenikko, 99.9 prosenttia ihmisistä lienee sitten skitsofreenikkoja ton mestariteorian mukaan
- pgeoöas
mrbutters kirjoitti:
onko sinulle sitten itselläsi skitsofrenia? jos vastasit ei se todistaa että olet krooninen parantumaton skitsofreenikko, 99.9 prosenttia ihmisistä lienee sitten skitsofreenikkoja ton mestariteorian mukaan
olet täysin oikeassa
- ofgpedsåögh
anna kun arvaan, sulla on joitain intressejä kontrolloida muita ihmisiä?
- gfdsaqwrr
Homma toimii näin. Jumalaan ja rakkautewn uskova ihminen laitetaan sairaalaan, koska hän erottuu muista ihmisistä. Lääkkeillä viedään ihmiseltä kontrolli omasta itsestään. Ihmisen käytös muuttuu oudoksi lääkkeiden tunteita vievän vaikutuksen perusteella. Nyt ihmisellä on skitsofrenia ja muiden on helppo uskoa se.
- `ghjpiuyhjkl
onko skitsofrenia sitä että käyttäytyy muiden mielestä oudosti, vai oikea sairaus
- hullunleima
`ghjpiuyhjkl kirjoitti:
onko skitsofrenia sitä että käyttäytyy muiden mielestä oudosti, vai oikea sairaus
Riittää, että käyttäytyy psykiatrin mielestä oudosti, niin tulee hullun leima otsaan.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Skitsofrenia
- Väärää propakandaa
Mielisairauksia diagnooseineen hoidetaan erikois-sairaaloissa erikoiskoulutuksen saannein henkilökunnin.Ketkä sitten ovat saanneet päähänsä sijoittaa samoihin tiloihin alkoholisteja ja muita huumeveikkoja?Ei kyseiset hoitopaikat myöskään ole tarkoitettu vankiloista vapautuneille.Henkisesti sairaat lääkekokeiluineen ovat usein hyvin herkässä kunnossa joten keksikää jotain muuta heille joilla ei olemitään tekemistä sotkemaan muiden hoitoa.Onko sitten otsaa kenenkään väittää että joku olisi opiskellut tullakseen mielisairaaksi taikka kuunnellaakseen pyrograattien pykäliä niinkauan että kutsu kuuluisi erikois-sairaalaan? Sivistysmaassa ei tulisi olla sairauksien kaatopaikkaa johon kelpaavat ketkä vain.Selitykselle ettei ole varaa,järjestellä asioita kuntoon,kyseinen kuvittelee itseään valtionvarain ministeriksi ja unohtaa onko hän todellisuudessa vippari vai hoitaja?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462