Tuli tuossa ostettua auto kesän työmatkoja varten. Jonkunsortin erillissarja siellä on vakiokajareiden tilalla, mutta bassontoisto on aivan onnetonta. Mitään amisten torirallijytkynjytkyn tyylistä ei ole nyt hakusessa. Riittäisi että edes hieman saa nuo matalammat äänet kuulumaan ja halvalla budjedilla tottakai. Takakonttiin ei ole tulossa mitään, eli isot kotelot turha unohtaa.
Tekeekö näillä etupenkkien alle asennettavilla subeilla yhtään mitään? Kuhan ei ihan kuulostaisi siltä, että kuuntelee suoraan läppäriltä musiikkia.
Esimerkiksi.
http://www.motonet.fi/web/guest/etusivu#productid=47-2690
Tuossa olis varsin kukkaroystävällinen ratkaisu, mutta onko aivan turha kapistus? Ja olen katsellut vastaavia ihan "merkkituotteita", mutta niissä alkaa hinnat olemaan myös kohdallaa.
Halpa aktiivisubi penkin alle
4
177
Vastaukset
- minä vaan
Kyllähän noilla aktiivisubeilla saa matalaa aikaiseksi. Ei ehkä kaikista hifistynein ratkaisu tai tuota maata järisyttävää bassoa mutta tuo mukavasti elämää musiikkiin. Tuollaiseen autoon voin suositella tälläistä ratkaisua.
- Tietämätön
Kiitoksia järkevästä vastauksesta, joita täällä harvoin näkee! Pitää käydä hakemassa ja koittaa, eihän tuo nyt maailmaa kaada jos ei miellytä!
- rgea
Hauska että väki silti jaksaa kysellä täällä kun lähtökohtaisesti jo odotetaan että vastauksena tulee pelkkää vittuilua :)
Itse en ymmärrä miksi ei suoraan käännytä www.autosound.fi puoleen. Siellä jo rekisteintipakko karsii turhaa paskanjauhamista. Ja palstalla pyörii Suomen pienten autohifipiirien eliittiä.
Mutta kuten todettua tuo ratkaisu todennäköisesti ajaa asiansa tässä tarkoituksessa.
- minä vaan
Kaikki ei tiedä tuollaisesta palstasta ja jotkut siellä pyörivät jaksaa myös täällä toistaiseksi jakaa tietoja sen minkä pystyvät. Osalla iso kynnys lähteä tuolla atsm palstalla kyselemään koska pelkäävät että alottelijoiden kysymyksetkin joko jätetään huomiotta tai niille nauretaan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh922205Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1541820- 1731343
- 233826
- 65764
- 62749
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10741Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako212623- 49597
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349591