Michael Quarshie liittyy loppukaudeksi Porvoon Butchersin riveihin.
HYVÄ MAIKKELI, HYVÄ VALINTA!
Nyt la kannustamaan puolustusta ja Maikkelia kaatamaan troijalaiset ja samalla tsekkaamaan kuinka turun ikinuoren ikonin #2 takatukka hulmuaa ;) , vai ook sää viel rosteris.
Michael Quarshie
4
1118
Vastaukset
- vastapallo...
se deputy alkaa olla linjan heikoin mies (tosin nopeimmasta päästää vielä) eli onko siirto strongiksi lähellä 8)
Tolla linjalla täytyy "tappaa" vastustajan pelit jo aloituslinjaan, jää santullekin enemmän aikaa yleisön hauskuutukseen ja virtaa iltarientoihin 8)
Oliko presidentillä liituraitaa päällä?- niin just
jos safetyt hajalla niin linjassa containit pidettävä ja vainukoira karbin ja santtu vuoron perään pusuttelemaan QB:tä :) eli PAINETTAAAAAAAAAAAAAAAAA
- kunkku
vieläkö oot jvm huolissaan porvoon QB:stä?
- # JVM
Jätkähän on osoittanut pelitaitonsa eli heitot lähtee kovaa,tarkasti ja ennenkaikkea käsi riittää. Sen lisäks jalat toimii hyvin eli nopeutta ja väistötaitoa löytyy (vaikka Seikko yritti viime pelis törkeesti pistää meitin kuupan paskaks sillä jalkoihin tulleella taklauksella, joka tuli helvetin kauan vihellyksen jälkeen ja vielä selvästi sivurajan ulkopuolella).
Jos nyt jotain huonoa hakee niin juoksupeleissä vois feikata rollia tai muuta vähä uskottavammin niin have olis vieläki ylivoimasempi, ku saatas yks linebäkki pelin lähdössä hetkeks empimään.
Hawe oli kingi viimex ja puolustuksen linjan tekemät maalit lämmittää aina, sitt viel Marttila on ÄIJÄ.
Sitte pikkase (ihan snadisti)on häirinny toi peliluku, siel on ollu rissuja tosi pitkään täysin wide open mutt jotain muuta se on hakenu ku ei niit taho ain löytää.
Toistasex kuitenki pelimies isolla P:llä mutt aika näyttää millase loppuarvion kaveri itestään jättää ko se on vaa nii et toiset voittaa mestaruuksia ja toiset vaan runkosarjan ja toiset runkosarjan ja mestaruuksii ;)
Muute Maikkeli pelas ihan yes, ehkä odotin jotain vähä raflaavampaa mutt hyvin tukki keskustan, ei sielt kukaa tullu, no chance. Patsas (jotenkin voimaton) ja Mäkkäri (pelas ittens pihalle) oli vähä vaisuja, olisko Maikkelin tulo kipsannu.
trojans pelas tosi hyvin ottaen huomioon kokoonpanon ja sen et heittouhka oli minimaalinen eli porvoo pysty keskittyyn juoksun eliminoimiseen.
Taistelkaa pojat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi912650On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole522607Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732559Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä792468Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl421966Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu641935Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma1391839Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve291392Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko301361Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?171216