niin, sanokaapa ulkopuoliselle uudelle HElsinkiläiselle että minne kannattaa mennä lauantai-iltaisin juhlimaan?
Semmonen paikka jossa soi tanssimusiikki ja on paljon hyvännäkösiä tyttöjä ja muutenkin semmonen trendikäs menomesta?
Helsingin parhaat klubit/yökerhot?
8
5987
Vastaukset
- sasasas
LUX enemmä trendijuppipaikka ja Onnelan varmaa tiäkki. Ööö no näitä ny riittää paljoki....kokeilemalla selvii.
- ikäistä?
Aika paljo siitä kiinni. Helsingissä on kylmät kissat menit minne tahansa.
- ...
Tekstisi perusteella tulee jotenkin mieleen "sedulat". Muistaakseni Onnelan ikäraja on lauantaisin 22, tosin siellä muissa sedun mestoissa törmää muijiin jotka eivät välttämättä ole edes täysi-ikäisiä vaikka ikäraja olisi 20 . Et maininnut ikääsi ja nuorilta jätkiltä kysytään lähes aina henkkarit joten hankala suositella mitään mestaa, varsinkin kun en itse yleensä käy noissa "pintaliitopaikoissa" enkä voi sietää tuota ns. "tanssimusiikkia".
- Kristhor
et voi suositella koska yleensä kysytään henkkareita? :D mikä tekosyy toi on... mut asiasta toiseen mitä meinaat ns. "tanssimusiikilla"? itse en ainakaan siedä sitä hip hoppia ja rnb:tä mitä suurimmaksi osaksi soitetaan joka paikassa ja on tosi hankalaa löytää paikkaa jossa soitetaan 70-90 luvun musaa ja jos löytyy nii sit se on täynnä jotain 30v tyyppejä :S pitää matkata ulkomaille jos haluu kunnon tanssi musaa ja hyvässä seurassa.
En siis oo toi joka aloitte keskustelun - DHQueen
Sellasta jumputus musiikkia ja jotain ihmeen tecno-rämpytystä suurimmaks osaks soitetaan, ei hip hoppia tai rnb:tä!!
- dfgd
Simonkadun Herkku on mun mielest selkeesti paras mesta, kannattaa tosin mennä yläkertaa, se alakerta on aika rupune ;)
- voin olla väärässä
Nää on vähän huonoja lähteitä nää S24 palstan vinkit. Herkku on käsittääkseni 18v mesta joten meno sen mukaan (jos olet yli 19v olet vanhus jne. viime viikon muotilehdet luettu tai sinun kanssa ei voi jutella yms.)
- E
STADIN TÄHTI!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh982361Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1901939- 1841527
- 82942
- 249932
- 62809
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11806- 55712
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako213653Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349631