Tässä osoitus maailman upeimmasta urheiluautosta, Corvettesta:
http://www.youtube.com/watch?v=mC-PQca6FJU
Ja samalla osoitus siitä, kuinka hyvä autotesti tehdään (eli sisältää tehomittaukset,kiihtyvyydet,sivuttaiskiihtyvyydet,hidastuvuudet,kierrosajat jne). On "vähän" esimerkkiä syytä ottaa meikäläisten puskurien ja strattien ja clarksonien jotka keksittyvät enemmän huonojen vitsien kerrontaan kun autojen testaamiseen..
Tulos: Corvette hakkasi Nissanin superauton joka saralla.
Corvettea ei voi voittaa, on kyseessä sitten riisikuppi tai sakemanninössö6sylinterinen kuplan jatkumo. Amerikan V8 on maailman Legendaarisin ja paras. Kaikella mitattuna. Mot.
Corvette vs muut
Tapastikos
5
1355
Vastaukset
- Lääkitys
Välittömästi!
- gestapo
ei tuohon teiniin lääkitys auta,niskalaukaus.... :)
- ,,,
Hienoa! Että Corvette oli sitten oikein testissä parempi kuin Nissan. Loistavaa. Mahtaisiko Corvette pärjätä vielä Daewoollekin?
- Ei näin...
Ei näin, Corvettehan häviää Toyotallekkin ;)
http://videos.streetfire.net/video/Corvette-Z06-Vs-Toyota_168688.htm - tekemänsä auton?
Noi jenkkien muoviset kertakäyttövehkeet sopii sinne, mutta ei eurooppalaisille.
http://www.youtube.com/watch?v=3ghdwINqirU&feature=related
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19122476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849682Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.497649Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886428SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906146Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495142HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204812Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074499Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,452745Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052257