Malmin ev.lut. kirkossa, Kunnantie 1, näyttää olevan mielenkiintoinen tilaisuus huomenna lauantaina alkaen klo 10.00. Järjestäjäksi on mainittu Radio Deinkin taustajärjestö Kristityt yhdessä ry. Tekis melkein mieli mennä. Jokainen alaotsikko yksistään jo kolahtaa! Onko ketään menossa? Kertokaa vaikutelmista palstalla!
10-00 - 12.00 Elämäntarkoituksen kokemus ja kutsumus elämän voimavarana
13.00 - 15. 00 Entä kun ei uskalla/ei jaksa
- haavoittuneen itsetunnon ja uupumuksen kohtaaminen
- minuuden synty ja identiteetin rakentuminen
15.30 - 17.30 Miten löytää kutsumuksensa
- henkilökohtaisten lahjojen löytäminen ja käyttö
- suuntaviittoja uuteen,ehyempään elämään
17.30 - 18.30 mahdollisuus keskusteluuna ja yhteiseen rukoukseen
Lisätietoja Kirkko ja Kaupunki -lehdestä ja puhelimitse järjestäjältä 09-7514 4560..tai varmaan täälläkin joku tietää enemmän kuin mä:-)
CARPE
DIEM!
5
422
Vastaukset
- tartu hetkeen eli
Käyyä tilaiduutesi.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Carpe_diem - ajattelisit itse?
Ihan itse?
- pystyt. Osaat varmaan pari
sanaa enkkua, muttei mitään muuta. Surullista.
- että ihan pari sanaa englan...
pystyt. Osaat varmaan pari kirjoitti:
sanaa enkkua, muttei mitään muuta. Surullista.
Naamasi on surullista...
- tuossa asennossa voi osata sen
että ihan pari sanaa englan... kirjoitti:
Naamasi on surullista...
enempää englantia. Onko peruskoulu vielä hallussa? Jätitkös koulut siihen vai amikseen tai vastaavaan? Pärjäile!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741933Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1471217
- 59688
- 198662
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636- 54557
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462