En ole itsekään täydellinen ihminen, vikani on minussakin kuten meissä kaikissa, mutta... mutta... tää on ihan uskomatonta kun lukee tätä salo-palstaa tai sitten SSS:n tekstaripalstaa. Kyllä ihan hävettää teidän puolestanne! Aina jotain saakelin valittamista ja melkeinpä mistä vaan! Iltatoreilla käyvät ovat lanttupäitä, unikeonjuhlat järjestetty huonosti, nurmikkoa ajetaan väärään aikaan, parvekkeella tupakoidaan, autoa ei osata ajaa, jne... esimerkkejä olisi pilvin pimein. Valitusvirsien määrä on loputon. Eikös olisi jo aika hiukan teidän salolaistenkin fiksuuntua: lakata marisemasta joka ainoasta asiasta ja alkaa näkemään ikuisen negatiivisuuden sijaan valoisia puolia asioissa? Salo on mukava kaupunki. Ei liian iso eikä liian pieni. Palveluja on joka lähtöön: kauppakeskusta, autoliikkeitä, kahviloita, ravintoloita, elokuvia, konsertteja, teatteria, kulttuuritalo kiva, hyvä kirjasto, menevä iltatori.... salossa on paljon kaikkea hyvää mitä liki kaikissa saman kokoluokan kaupungeissa olekaan!! Verratkaa Forssa, Riihimäki, jne... Nähkää hyvät puolet kaupungissanne, naapureissanne ja ennenkaikkea omassa elämässänne. Mukavampi elääkin kun ei tartte stresssata itseään sillä että kaikesta aina tarvii löytää jotain negatiivista.
Vittu teitä salolaisia
9
1380
Vastaukset
- marinata
Pata kattilaa soimaa
- avaaja.
Palstan henki johtuu tästä. Täällä mellastaa nuoriso!!!
- phuuh
En usko että salolainen nuoriso on se, joka päivittäin kirjoittelee tekstiviestejä lehteen ja valittaa asioista täällä! varsinkin tekstiviestipalstalla yleiset valitukset tulevat usein keski-ikäisiltä elämäänsä kyllästyneiltä salolaisilta... :)
- ??\\\\
Kamalan pitkä itkuvirsi tuo avaus! Koeta nähdä ja kuulla muutakin kuin ne valitukset, valittavat ihmiset ja SSS:n tekstaripalsta. Koeta nähdä ne positiiviset salolaiset ihmiset! Mukavampi sinun elääkin kun ei tarvitse stressata valittajien valituksista!
- muiden
kaupunkin/kuntien keskusteluita. samanlaisia valittajia löytyy joka paikasta, ei pelkästään Salosta.
- Papusoppailija
Mutku mää ostin torilt hernei ja yhres oli matonen. Hyi helvetti!
- 000000000000
Pussihomot !
- pettynytsaloon
On täällä palveluita mutta harvalla työttömällä on niihin varaa ja niitähän täällä riittää, muuttaisin pois kun pystyisin mutta olosuhteiden pakosta joudun vielä asumaan tässä maalaiskylässä.
- Anonyymi
Slogan; Joka päivä pahempi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2214370Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k223339Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2621935Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,61533Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast381217Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611179Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin96885- 63755
- 30747
- 176730