PIXmania vai mania vain..

4 tb levy

tässä 22.9.09 tein radikaalin ratkaisun ja tilasin kovalevyn kyseisestä firmasta. yritin eka maksaa tuotetta "solo" palvelun kautta. mutta eipä se ollut käytössä, sitten turvauduin pankkikortti maksuun, noh kortin varmistukseen päästyäni kaksi kertaa sivu herjasi että kortilla ei voi maksaa. mietin hetken että tilaanko ollenkaan, mutta käytin kuitenkin viimeisen oljen korren ja tein pannkisiirrolla maksun. rahat vaihtoi omistajaa, ja jäin odottamaan tilauksen varmistusta, kunhan rahat tulee perille.

23.9.09 sähköpostiini tupsahti maili jossa luki että maksu on otettu vastaan ja tilaustasi aletaan käsittelmään.
eihän siinä mitään, kun odotellaan.

28.9.09 nyt on 6 pv mennyt tilauksestani ja edelleen sivut väittävät että tuotetta pakataan. ja tilaus lähetetään mahdollisiman pian. mietin tässä että pitäisikö minun peruuttaa tilaus, ja koska mahdollisesti rahani palautuisivat tililleni ? vai vaihtoehtoisesti odotan että tilaus tulee.

tilasin tuotteen tavallisella pakettina eli toimitus 4-6 pv. eli varmasti tässä tapauksessa 4 viikosta - 6 kuukausteen.

1

1065

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sen tilauksen, osoittautuukin että se on juuri lähtemässä etkä voikaan peruuttaa. Näin mulle kävi kerran tuon onnettoman puulaakin kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      132
      5666
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      72
      5246
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      99
      4315
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3690
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3348
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      44
      2940
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2337
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      58
      2079
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      46
      1965
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1743
    Aihe