mikä on vikana.. kun menee moottoritielle- ajaessa visiilillä varustettu kypärä meinaa lentää päästä.onko kypärässä vikaa, kun se on lanttuun sopiva ei kiristä yhtään eikä heilu.
kypärä
5
651
Vastaukset
- kyrpärä
Se nyt on vaan niin ettei kypärät pysy tuollaisessa CONEHEADissa :))))
- Ogri
Kylla se sittenkin on liian iso, tai ainakin vaaranmuotoinen.
- ureaaa
Kypärä on varmasti sopiva,noiden tietojen mukaan.Siis kokeile auttasko pään vaihto.Toinen vaihto ehto että potta päähän ja täytteen väliin uretaani vaahto,pari tuntia päässä ja ei varmasti irtoo motarilla.
- pienestä kii
kypäräpäässä ei saa mootoritiellä ajaessa ajaa visiiriauki ja katsella tähtiä !!!!!!
Katsoppa onko sinun visiiristä irronnut pieni tappi,joka on paremmissa kypärissä molemmin puolin visiiriä aivan laidoilla ,jos olet vahingossa kolauttanut kypärän,niin se pieni tappi irtoaa ja visiiriin jää pieni siisti pyöreä reikä,siihen on tarkoitus,mutta se toiseen kertaan,niin jos se reikä on siihen tullut,meteli on kuin hävittäjässä istuisi ,mutta se on helpo korjata,kun laitat pienet teipin palaset molemmille puolin visiiriä,niin jo helpotti.Meinaan itseltäni se tappi(kiinike) irtosi aikoinansa pyhtäällä ja ajoin siinä helvetillisessä melussa helsinkiin ja siellä tutkiessani sen vian sitten huomasin ja teippasin,jonka jälkeen kun en uskonut niin pienestä reiästä noinkin kovaa meteliä tulevan,niin kone tiellä ajaminen olikin taas ihan mukavaa . - ottouitto
jos kyseessä on visiirillinen avokypärä niin oisko visiirin muotoilussa vikaa ei ohjaa tuulta oikein pois edestä.tai sitte se on liian lyhyt. niin jos se on umpikypärä niin se on varmaanton ajoviiman kanssa tekemisissä ja ohjaa viiman ajaes kypärän sisäänoisko tos kypärän ja visiirin välis ajaes sitte välii tai kypärä ei leukasuojan edestä ohjaa tuulta oikein.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh952318Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1791913- 1791456
- 246900
- 79882
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11796- 62789
- 55702
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako213643Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349611