sisäampumarataa? Tai ulkorataa pistooliammunnalle joka on käytösä myös talvisin?
Onko jyväskylässä
3
604
Vastaukset
- sisärataRisto
Pupuhuhdassa oli ainakin vielä viime talvena. Saattaa olla että on josuljettu.
- cal. .45
löysinkin kuuklesta kanavuoren sisäampumaradan, mutta näin kevään koittaessa olis mukava ampua ulkoradalla jos vaan sellainen löytyis ja olis aurattu tie ettei tartteis hiihtämällä mennä.
- harrastaja.22
cal. .45 kirjoitti:
löysinkin kuuklesta kanavuoren sisäampumaradan, mutta näin kevään koittaessa olis mukava ampua ulkoradalla jos vaan sellainen löytyis ja olis aurattu tie ettei tartteis hiihtämällä mennä.
Keski-Suomen Ampujat Ry:llä on Leppävedellä practical rata, joutuu ehkä ampujien majalta kävelee n 300m. Missä osoitteessa pupuhuhdassa on ollut ampumarata??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?132817- 2272680
Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n182081Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari262028Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa591881Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo711652Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr161262Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?991255Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http231192Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta901082