10.50

joojoo............

uusin opera on hidas minusta! mistä ovat keksineet nimittää itteänsä nopeammaksi ja kaikkee ylimääräistä juttuu mukana.olen kokeillut myös chromea(en tykänny ja nopeus hitaampi kuin firefox)firefoxia käytän nyt ja se on mielestäni nopein selain omien testien mukaan,jokainenhan nyt voi nimittää omaa mieliselaintaan kaikkein nopeemmaksi tietenkin

5

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ------------

      Chrome ja Opera ovat huomattavasti Firefoxia nopeampia. Firefox on myös raskas. Firefoxuskovaisia sapettaa kun foxi on jäänyt muita jälkeen. Firefox taitaa myös olla ainoa selain joka ei osaa toistaa html5 h.264 vodeoita. Html5 tulee korvaamaan flashit yms. ja esim. Youtube maailman suurinpana videosivustona on valinnut h.264 koodekin html5 videoiden kivijalaksi. h.264 ei tule tuetuksi Firefoxissa.

    • MinäIte.

      Ainakin minä olen todella tyytyväinen.

      ps. eräs henkilö joka on erittäin tarkka henkilö ja testaillut monia selaimia, niin hän sanoi että Opera on nopea selain ja olen samaa mieltä hänen kanssaan.

      • jnhgtfsfggf

        Nopea on selain. Eivät ole kuitenkaan korjanneet vielä viimeisintä tietoturvariskiä :--(


      • 12
        jnhgtfsfggf kirjoitti:

        Nopea on selain. Eivät ole kuitenkaan korjanneet vielä viimeisintä tietoturvariskiä :--(

        Crash bug eli saattaa kaataa selaimen mentäessä hyväksikäyttösivulle, mutta aukkoa ei voi käyttää hyökkäykseen. Korjaus tulee, mutta ei ole kiireellinen.


    • 12

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      153
      4751
    2. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      106
      1708
    3. Nyt kerrot mies mitä ajattelet minusta

      Ihan suoraan ja suodattamatta.
      Ikävä
      90
      1559
    4. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      37
      1232
    5. Odotatko vielä vastausta...

      Siihen viestiin? 🤔
      Ikävä
      108
      1060
    6. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      57
      1018
    7. Omasp hakenut Fincapia ja Gapconia konkurssiin perjantaina 5.6

      Ilkka ei ole vielä ehtinyt uutisoida, mutta Omasp on jättänyt 5.6 konkurssihakemuksen Fincapia ja Gapconia koskien. Ilka
      Seinäjoki
      26
      1013
    8. Ehkä se on niin

      Ettet vaan uskalla lähestyä tämän jälkeen. Ehkä haluaisit. En osaa sanoa.
      Ikävä
      74
      874
    9. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      813
    10. Jos oot täällä,laita tunniste.

      Muuten en lue!
      Ikävä
      47
      783
    Aihe