Onkohan muita kohtalotovereita joilla kokemusta pennun murtumista? Nyt 13 vkoinen pk mäykkyni sai olkanivelensä hieman paikoiltaan ja murtuman etu jalkaan hypättyään riehuessaan sohvan selkänojan yli lattialle =( Nyt sit puoli etupäätä paketissa ja lääkärin mukaan ainakin 4-6 vkoa menee toipumiseen. Tää sattui muutama päivä sitten ja vielä ei olla ulkoiltu kun niin hankalaa pihalla. sisällä liukkailla lattioilla hieman etuviistoon paketoitu jalka luistaa loistavasti edellä, eikä häiritse liikkumista. Lääkäriltä sain käsityksen että tuota lastoitusta ei tarvis pitää ku pari viikkoa. Ehtiikö muka siinä ajassa alkaa luutumaan?
Milloinkahan voi alkaa varovasti taas ulkoilla? Nyt ei uskalla yksinkään jättää yhtään kun yrittää hyppiä sohville. Helppohan se ylöspäin on mennä mut pelkään että sit laskeutuessaan alas, teloo itseänsä lisää ja paraneminen pitkittyy. onko kellään jäänyt pysyvää vaurioita pentuajan murtumasta?
Pikkainen mursi jalkansa =(
piipi1973
0
103
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?132817- 2232658
Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n172074Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari262028Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa591881Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo711652Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr141259Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?991245Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http231192Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta901082