eli, molemmat mennyt vanhaksi sairausloman aikana..
maksaako liitto, tai työvoimatoimisto työttömän "työluvat" ??
jotkut työnantajathan kustantavat uuden työntekijän kortit jos ne ovat vanhentuneet, kun toiset taasen eivät siihen suostu..
onko tästä olemassa mitään lakia? vakituisillehan nämä kustannetaan ja määräaikaisten kanssa on sitten vähän niin ja näin..
itse olen ajatellut, että jos firma haluaa työntekijän palkata, kuuluisi firman maksaa myös kyseiset työluvat..
vituttaapa omasta pussista maksella satku per kortti,ei ole itseasiassa varaa, ihan rahastustahan tuo on vaan..
maksaa nyt siitäkin vielä että "saat tehdä töitä"..
työturvallisuus- ja tulityökortti
korttipakka
2
466
Vastaukset
- 266rdtghf
Kysäse työkkäristä niin saat varmuuden asiaan.
- kkllööä-
Itse suoritin molemmat aikoinaan 2004 AKK:ssa,8€ kortti.
Jouduin kylläkin kinumaan työkkärissä.
Nykyiset on työnantaja korvannut,myös palkka "kurssi"ajalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh741943Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971673- 1481240
- 59688
- 201675
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6646- 55571
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako192556- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462