Lapseni laitettiin suoraan tarhasta Vanamon kouluu koska hän on erityinen! Onko tuo Vanamon koulu mikkelin lahjakkaammille lapsille vai ympäri suomen?
Vanamon koulu
17
2516
Vastaukset
- Ympäri suomen
Sieltähän minäkin olen aikoinani valmistunut ja nyt päätyökseni vahdin tätä saittia ja yritän kehua tätä kylää ja linkkejä jaella kaikille vedättäjille. (siis trolleille, olen tulossa mikkeliin ja...:)
- heheheeee
kuukle apuri muahaaa.
- Google-apuri
Itsekin vahdin tätä palstaa aktiivisesti ja vastaan kysyjille mahd. pian. Hyödyllistähän se on, koska ihmiset osaavat käyttää yllättävän vähän hakukoneita.
Mikkelin mahdollisuuksista on mukava kertoa muille! :-)
Ps. kaikki eivät todellakaan ole trolleja, vaan ihan asiallisia kysymyksiä.
- Oikeasta paikasta
Hyvä äiskä otapa selvää Vanomon koulusta ja sen toiminnasta Mikkelin kaupungin sivuilta ja vaikka koulutoimistosta. Juttele asiasta ja ajattele lastasi.
Täältä saat juuri näitä ilkeitä vastauksia, jotka eivät ole asiallisia, eivätkä auta sinua millään tavalla. - Tiedoksi
Vanamon koulu on lakkautettu jo seitsemän vuotta sitten ja sulautettu Kalevankaan kouluun. Kyseleppä sieltä!
Hyvää kesän jatkoa sinulle ja lapsellesi.- Kotona rauhassa
Pitäisi olla tasapuolista kaikille lapsille. Kustannukset ovat suuremmat erityiskoulutukseen osallistujille.
- Vanamon koulu
Mihin Kalevankankaan kouluun? Eikös sekin ole lakkautettu? Soita äiti Vanamon koululle tai koulutusjohtajalle.
- Täysin uusi koulu
Vanamon koulu kirjoitti:
Mihin Kalevankankaan kouluun? Eikös sekin ole lakkautettu? Soita äiti Vanamon koululle tai koulutusjohtajalle.
http://www.kalevankankaankoulu.fi/
Siihen on sulautettu entinen Kalevankankaan koulu ja Vanamo.
- sfgdgdgr
siis onks se koulu lakkautettu? itekin oon käynyt sellaisen joskus. en ymmärrä mikä siinä on kauheaa
- JOtuniuiui
Vanamonkoulu, no joo, valäpäiden mekka.
Siirtyivät kalevankankaalle jossa nyt valoilevat joukolla.
Minkäs teet, joukossa se tyhmyys vaan tiivistyy enemmän. - doctordoctor
onko vanamosta valmistuneita?
- Maistermaister
Pikkasen paremmat on valmistuneet vanamosta!
Ite en aikonaan päässy vanamon seulasta. - Ihanaihanaihana
On, ja hyvin menee! :) paljon paremmin kuin muista valmistuneilla.
- Ensaamuualta
Mä haluan huomiota palstalta
- Taallamieolen
Huomatkaa minut joku huomatkaa... Huomatkaa myös lapseni...
- En-oo-robokob
Pukareiden oppimesta sanon mä!
- achmedahne
minä käyn vanamon luostarissa hiljentymässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1021755
Ei on ei!
Jos olet päätynyt estoon, se ei ole sinulle vinkki yrittää kovemmin. Hän ei tahdo sinusta kuulla, ja on jo laittanut äär661019Kaikki oli hetken aikaa
niin intensiivistä ja upeaa. Oltiin vain me. Sähköä oli ilmassa joka puolella. On vaikea hyväksyä, että se on nyt taka53819EU aikoo kieltää puun polton Suomessa vuoteen 2027 mennessä.
https://www.suomenuutiset.fi/eu-haluaa-terveydelle-haitallisen-puunpolton-aisoihin-saunojen-ja-takkojen-piippuihin-sahko162735Eikö me voitaisi jutella joskus ihan rehellisesti?
Ihan vain jutella. Kasvotusten siis. Eikai siinä olisi mitään pahaa? Miehelle, työpaikallasi.50714- 39687
Trumpin parjaamisen on loputtava
Suomalaiset ovat tavallista alttiimpia median propagandalle. Vuosikausia jatkunut demokraattisen USA:n vapailla vaaleill206636Jäikö sinua
Yhtään vaivaamaan se, miksi tunnen meidän välisen yhteyden niin voimakkaana? En tiedä onko tämä siunaus vai kirous, kun40632Mitä mieltä?
Mitä mieltä oot kaivattusi ammatista? Onks se seksikästä vai onks sillä ees väliä, mitä tekee?34617Muistan sun kädet kauniit
Sain niitä kerran kosketella. Olen kiitollinen siitä, että tein niin joskus. Pitkät sormet, herkät mutta vahvat, naisell48609