porrrrvarihallituksessa, itse irtisanoivat teitä.
Tiesitkö, että entiset AY-"demarit", istuvat nyt ...
www.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?p=18586714
Emme siis pääse siitä mihinkään - vaikka "demari"-koirat kiemurtelee kuin
käärmeet - että entiset AY-"aktiivit" ovat tehneet suuren luokan ...
IHALAINEN JA RINNE.
Nyt, budjettivuoden vaihtuessa, vastuu siirtyy asiassa SS-natseille !
Siis porrrrrvareille. Mutta ei auta, myös "demari"-koira oli juonessa mukana....
Tiesitkö, että entiset AY-"demarit", istuessaan...
6
622
Vastaukset
- ainoamikäkasvaa
Porvaribudjetti astuu voimaan viikon kuluttua. Sitä ennen ehtivät käynnistää keskustelupalstojen sensuroinnin:
miljonäärien määrä kasvoi 37 % (demarihallituksen aikana muuten)
Miljonäärien määrä kasvoi peräti 37 % edellisvuodesta. Nousu ...
www.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=1253690
... on historiallinen ja oikeisto-YLE vaikeni sen tyystin !!!- ovatko.vaiei
Sinänsä muuten hassua mutta juuri demari-kaudella rikkaiden rikastuminen oli kiihkeintä, historiallisesta lamasta huolimatta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14087468/miljonaarien-lukumaara-38-n-kasvussa-suomessa
uusimipia laskelmia viimeisimmästä verotuksesta ei ole ehditty tehdä, vai ovatko ne linkissä mukana - ällös.luulle
ovatko.vaiei kirjoitti:
Sinänsä muuten hassua mutta juuri demari-kaudella rikkaiden rikastuminen oli kiihkeintä, historiallisesta lamasta huolimatta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14087468/miljonaarien-lukumaara-38-n-kasvussa-suomessa
uusimipia laskelmia viimeisimmästä verotuksesta ei ole ehditty tehdä, vai ovatko ne linkissä mukanaToki Sipilä j a Orpo peru-demari-KUMPPANEINA painoivat tietenkin kaaasuaaaaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15450203/miljonaarien-lukumaara-huimassa-yli-60--kasvussa
Vaalit on tulossa, älä kuvittelekaan, että KAKO-KEPULI-"DEMARIT" ainakaan tuovat nykymenoon mitään muutosta !!!!
- SuomlaieNeN
Antti Rinne on poliisitutkinnassa irtisanomisrikoksen vuoksi tai pitäisi olla, mutta Jonkka (SDP) tekee kaikkensa estääkseen tutkinnan. Korppikotka ei toista raadonsyöjää noki.
- pallerallelaa
>>Nyt, budjettivuoden vaihtuessa, vastuu siirtyy asiassa SS-natseille !
Ja kappas vaan, oikeisto natsien laki astuu voimaan, suomipoika pihalle, mamu tilalle
https://www.sak.fi/ajankohtaista/uutiset/irtisanomislain-muutos-lahinna-vahvistaa-nykytilan-hallituksen-esitys-etenemassa-eduskuntaan
eli jos sattumalta muistat, sen demari-koira jungnerin lanseeraaman "huutavan työvoimapulan", sellainen saattaa olla tulossa jälleen. Nyt veikkaan ett teitä kortistoissa kohta 800 000
hiphei palleralle laa hip hei - Anonyymi
Duunarin kavaltajiin kuuluu ilmanmuuta myös "demari" Heinäluoma, joka istuu nykyisin Brysselin Bobrikovina, petos-soinin luovutettua ja vaihdettua täydellisesti puolta.
Hyvää ei suomi-duunarille ole luvassa jatkossakaan, sillä kavaltajana jatkaa sanna Marin. Suomiduunarille neuvvoksi: VARO VELKAA !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2157704- 583033
- 1992450
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101903Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1831806Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke241552- 751301
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä281202Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381193Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501039