Vapaa kuvaus

"Kaikki mikä ei ole erikseen kiellettyä on sallittua" Kotimaa: --- Koulutus: --- Ammatti: Muu Siviilisääty: --- Lapset: ---

Aloituksia

16

Kommenttia

36

  1. Olimme kyseisessä hotellissa 2010 lokakuussa muutaman yön ja ei meillä ollut mitään moittimista. Hotellin respan vastaava oli hyvä tyyppi, nimeltään Ben jos oikein muistan. Antoi meille juuri kunnostetun huoneiston, eli saatiin parempi majoitus kuin mitä oli varattu. Lähellä sijaitseva pikaruokapaikka on myös kokemisen arvoinen...aivan huippu falafel paikka. Aamupala oli silloinkin runsas,kiva kuulla ettei ole siitänsä muuttunut. Rannalle oli muistakseni pari km matkaa, hotellihan sijaitsee ns."vanhan keskustan" liepeillä. Hotelli oli paikallisten suosiossa eli turisteja ei ollut montaakaan.
  2. Ei nyt sattunut matka samaan aikaan, vaan ollaan oltu Alexiassa ennenkin.
    Hotellihan sijaitsee kävelymatkan päässä niin Plataniaksen kuin Agia Marinankin keskustasta. Huoneet ovat asiallisia,kaikki tarvittava löytyy.Hotellissa on pieni marketti. Allasbaarissa työskenteli ainakin aiemmin myös suomalainen Johanna, joka voi auttaa esim. auton vuokrauksessa. Altaalta pääseekin suoraan rannalle. Ruokapaikkojahan on paljon lähellä hotellia, yksi hyväksi havaittu jo kadun toisella puolella. Hyvä hotelli !