- Vähän aikaa sitten olit Englannista Suomeen palannut ihminen ja nyt olet jo heittäytynyt tuolle linjalle. Nopeaa on ollut evoluutio.
🤣🤣🤣 - Kyllä me monin tavoin olimme Valko-Venäjön tyyppinen maa n. 1944 - 1995.
- Venäjä nyt vain hyökkäsi Ukrainaan ilman syytä. Se on faktaa.
- Ei nyt sentään.
- Kaikki Suomen ongelmatko ovat nyt sitä kautta tulleita?
- Tuo lausahdushan on totta. Ei siinä ole mitään epätotta. Myös Venäjällä näyttää olevan ongelmansa saada väkeä riittävästi aseisiin, kun asioita ei ole tehokkaasti hoidettu.
- Hmm... kannatuslukujen perusteella yhtään mikään puolue ei ole "koko Suomen puolue".
- Mielenkiintoinen kommentti - kun otetaan huomioon kansojen suuruuserot. Eikös Venäjällä muuten pitänyt olla miljoonien miesten kokoinen armeija?
- Sinun kannattaa tutustua opetussuunnitelmiin, jotta et nolaa itseäsi enempää.
- Mihin tekstiin viittaat?
- Vai niin.
🤣🤣🤣 - Sinulla on lauseissa dramatiikkaa, mutta siihenpä se sitten jääkin. Pääasia on haukkua sinun näkökulmastasi väärää hsllituskokoonpanoa, eikö niin?
Se, millainen hallitus seuraava on, riippuu täysin vaaleista ja niitä seuraavista neuvotteluista. On todella outoa, jos kuvittelet hallituksessa olemisen olevan jotenkin helppoa tai kompromissitonta. Minulle on se ja sama, mikä hallituskokoonpano tähän maahan tulee. Sinun fantasioimasi hallitus voi toimia, jos sillä on takanaan ememmistö eduskunnasta. - Ei nyt sentään.
- Puhut asiaa.
- Oletko ihan varma siitä, että tuo on järkevä asia sanoa?
🤣🤣🤣 - Venäjäkö on tilanteeseen syytön?
- Väyrynen on vain repinyt Kepua rikki. Aika meni Paavon ohi.
Latteuksilla ei hallituksessa pitkälle pötkitä. - Toivottavasti.
- Tätä olen yrittänyt kysellä täällä kirjoittelevilta Putinin ihailijoilta, mutta ilman tulosta. He ovat kovasti hiljaa.
Sivullisestahan näyttäisi, että kaikki meno pieleen. Nato on vain vahvistunut. Kilpavarustelu alkaa. Sekö on Venäjän etu? - Kerrohan: millä tavoin Ilkan teksteissä näkyy kritiikkiä Venäjää kohtaan?