gojimy
Kotimaa: ---
Koulutus: ---
Ammatti: Muu
Siviilisääty: ---
Lapset: ---
Liittynyt sitten
Muokkaa profiilia1 aloitusta · 7 kommenttia
- Niin oli rytikin vapaamuurari. Tuskimpa Niinistö 33 tason muurari kuitenkaan on että aika pehmotouhua vielä alle kolmenkympin. Huolenaihe se tietysti aina on koska siinä organisaatiossa täytyy kantaa läpi joka ikuinen mestarin käsky, muuten lentää ulos nopeesti.
- Mutta rotuerottelu kunniaan! :D
- sosialisti sekin.. mutta ehkä pahimmista paras. Ainakaan ei oo samperin EU- Liktori
- olen mie metsien mies ja rikkailta vien - köyhille annan ja kunnian vien - kaik' mua rakastaa - ku tarkotus pyhittää keinot. Hymyile minulle niin leivän saat.
- Ainiin ja ei kannata minkään maan tiedustelupalveluita tai muita erikoisjoukkoja pitää osana poliittista päätöksen tekoo. Etenkin tiedustelupalvelut on ihan holtittomia valtionrakenteesta irrallaan olevia eliömuotoja, sanoisinko. Jotka pyrkii korostamaan tarpeellisuuttaan niinä ajanjaksoina kun niille ei ole tarvetta mikä yleensä tarkottaa että räjäytellään lähetystöjä ja virastorakennuksia - ehkä jopa kaksoistorneja... USA on muutenkin sen verran pirstoutunut maa perimänsä takia että siellä ajaa kaikki ihan omaa päämääräänsä, Vaikka ulos päin saattaa näyttää varsin johdonmukaselta se toiminta. Hooverikin oli FBI:n johdossa monta vuosikymmentä ilman mitään lain takausta. FBI ja CIA (ja voimat niiden takana) sillonkin päätti käytännössä kenestä tuli presidentti - jos ei miellyttäny se minkä kansa valitsi niin se ammuttiin. John f kennedy ja robert kennedy... mahto oswaldi nousta haudasta hänet ampumaan :o
- ja kissu muuten suositteli kekkoselle nobelii :D
Niinkun kissu sano... ne on kovien päätöksien edessä joka päivä ja ainoastaan vapaan median takia juuri amerikan julmuudet aina kantautuu kuultaviksi. Kunpa vaan ottaisitte selvää mitä ihmiset esim kiinassa syö ja tiibetissä tapahtuu tai ylipäätänsä kaikkialla kiinaa. Niin kissu sano aikanaan että suurvallat joutuvat tekemään päätöksiä missä toisessa kädessä kuolis 100 ja toisessa taas 1000.. hän on reaalipolitiikko ja siksi saattaa vaikuttaa ehkä vähän julmalta, mutta kissu on hyvä mies! peukut pystyy! - asiantuntijat on aina asiantuntijoita... monen kohdalla se on hyvin luotettava ja ne minkä kohdalla se ei ole, on vaan yleensä jäänyt suppeeks, jos nää asiantuntijat niitä juuri on arvostellut. Ne minkä puolueettomuus on vähän kyseenalanen on yleensä jonkin sortin merkintä.