seksi !
palatkaamme juurillemme !
Kohta olemme ruotsin kanssa tasavertaisia, meillä MARKKA, ruotsilla KRUUNU, taas elämä alkaa maistumaan elämästä !
palatkaamme juurillemme !
Kohta olemme ruotsin kanssa tasavertaisia, meillä MARKKA, ruotsilla KRUUNU, taas elämä alkaa maistumaan elämästä !
Vastaukset 5
Vanhimmat
YLIMELISYYS !
Kalliiksi tuli euron kanssa seikkailu !
Olisi katsottu RUOTSISTA mallia, emme olis tässä kurjuudessa nyt !!??
HINTA TASO PUTOAA 6 KERTAISESTI ALAS PÄIN KUN MARKKA TULEE TAKAISIN.....
euro on ja oli suomenkansalle erittäin kallis raha yksikkö....
eurolla on HUIJATTU kansaa maksamaan aivan vääriä hintoja tuotteista.....
Totta, euron aikaan halpa on hyvin kallista. Paluu markkaan paljastaisi tämän hintakiskonnan.
Lipponen ja muut poliittiset mafiosot tulee laittaa henkilökohtaiseen vastuuseen niistä kaikista kuluista ja menetyksistä, joita tämä eurohuijaus on Suomelle ja Suomen kansalaisille tuottanut.
Yhteisvastuuseen joutukoon myös kaikki ne typerät kansalaiset, jotka uskoivat huijariherrojen puheita silloin, kun kansa sai sanoa kantansa EU:iin liittymisestä ja antoivat äänensä KYLLÄ-vaihtoehdolle.
Lipponen lisäksi valtakunnanoikeuteen, tai kansalaisten kenttäoikeuteen siitä, kun eväsi kansanäänestyksen EURO-valuuttaan liittymisestä.
Lippospaska eli omissa unimaailmoissa ja kuvitteli, että hänestä tehtäisiin Euroopan kuningas ja näitä unelmoijia on yhä vieläkin tämän maan nykyisissä poliitikoissa ja heidän kohtalonaan olkoon kylmästi "nappi" otsaan ja kuoppaan mullan alle. Ehkä olisi viisainta tehdä sama heidän piolisoilleen ja perillisillekin, ettei sairaus pääsisi enää puhkeamaan Suomessa.
JUU, markka tulee takaisin, koska rahaliitto hajoaa. Saamme eurojemme tilalle markkoja! Jokaista euroa vastaan yksi (1) markka. Hintataso tosin säilyy ennallaan, eli esimerkiksi bensa maksaa sitten 9,60 markkaa, mutta minun palkkani tulee olemaan n.1200 markkaa kuukaudessa. Kraahhahhaaaaa!!!