poistattamisen huiput

huono palsta-sefu

Muuan henkilö aikoinaan vannoi hakevansa niin monta kertaa jt- palstan sheriffiksi, kuunnes se menee lävitse ja sanoi moderoivansa haluamallaan tavaa.

Suomennettuna se tarkoittaa: Mielivaltaisella tavalla jossa kritiikin esittäjien viestejä sabotoidaan.

Hän myös neuvoi erästä kodauksesta työnä kiinostunutta eräässä keskustelussa ja sanoi tehneensä opinnot alalta ja ohjasi tuota henkilöä oikeaan suuntaan opinahjoa etsiessään.

Palstalta on myö poistettu ko. henkilön kiusallisiksi kokemia viestejä yhtä nopeasti kuin sellaisen klikkaamalla voi lähettää. Minkään S24 foorumin moderointi ei toimi sillä tavoin, paitsi jos pukki on päässyt kaalimaan vartijaksi.

Erikoisia sattumia. Oletan ettei tämäkään viesti kauaa säily.

Alkaisi olla viranomaisille asiaa.

0

106

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

        Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
        Maailman menoa
        435
        3094
      2. Alle 15 oli

        Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
        Vimpeli
        80
        2365
      3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

        Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
        Ikävä
        116
        1868
      4. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

        Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
        Maailman menoa
        194
        1557
      5. Mitä on eilen sattunut?

        Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
        Suomussalmi
        27
        1513
      6. Milloin tapasit kaivattusi

        ensimmäistä kertaa? 💸
        Ikävä
        77
        1512
      7. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

        Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
        Ikävä
        109
        1465
      8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

        Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
        Suomalaiset julkkikset
        20
        1378
      9. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

        Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
        Suomalaiset julkkikset
        41
        1361
      10. Oletko mokannut

        Kaivattusi suhteen koskaan?
        Ikävä
        80
        1317
      Aihe