Kreationismi keksittiin ns. onnellisia ihmisiä varten. Tiedän, että heistä käytetään rumempiakin nimityksiä, joista mainittakoon esim. vajukit, mutta sivistyneenä ihmisenä en sorru moiseen.
Onnellinen ihminen ei monista erinomaisista ominaisuuksistaan huolimatta kykene ymmärtämään kovin monimutkaisia ajatusrakennelmia, tai esim. vetämään housuja oikeinpäin jalkaan, taikka napittamaan paitaa oikein.
Niinpä kristillinen seurakunta on oikea paikka hänelle. Siellä voi rauhassa illanvietossa laulella Jeesus-lauluja ja välillä vaikka askarrella tyhjästä munakotelosta Nooan arkin! Huisin hauskaa!
Onnellinen ihminen on yleensä melko vaaraton. Vain ehkä kuullessaan sanan "evoluutio" saattaa hän saada raivokohtauksen, jolloin ympärillä olevat, vähemmänkin onnelliset ihmiset, saattavat joutua vaaraan.
Ymmärrä siis onnellista ihmistä.
onnelliset ihmiset
32132321321321324321
1
<50
Vastaukset
- V.loco
Näitä "Onnellisia ihmisiä" ei onneksi päästetä mm. Usa.n kongressiin tai muihin vaikutusvaltaisiin ja merkittäviin paikkoihin..Kieltävät onnellisen tietämättömänä ilmastonmuutoksen ja muita pikkujuttuja.
Fossiilit sucks, nehän on katos rojulautoilta pudonneita eh,-roskia jonnekin kallionkoloon ja silleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912833
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454780Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392788Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201955Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1111706Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471