Niinistö höperöi ja öhki taas

Ei ollut salella mitään sanottavaa,mutta pyrkii kuitenkin presidentiksi,vaikka ei päässyt edes eduskuntaan.
6134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niinistö tilattiin taas kerran jaarittlemaan tv-studioon
tyhjänpäiväisyyksiä osa 2011. Johtolankankana
nyt oli eurokupla,heh kuka se oli viemässä suomea
ilman kansanäänesystä euroon? Vastaus Lipponen ja
Niinistö. Alkaa tämä "valtiomiesten" Lipposen ja Niinistön
euroseikkailu muodostua talvisodan kataiseksi katstrofiksi
suomelle.

Äänestä

Ei tässä muut ole noin pönttöjä. Miten voi päästä eduskuntaan, jos ei ole ehdokkaanakaan.

Äänestä

Mielestäni median tulisi tehdä tehtävänsä kunnolla ja tuoda esiin se, että Niinistö oli valtiovarainminsiterinä viemässä Suomea euroon. Hänen vastuutaan nykyisestä tilanteesta ei ole koskaan otettu esille. Sen sijaan Niinistö sönköttää televisiossa puuta heinää. Inhoan hänen naamaan yli kaiken. Tekopyhä p...nen

Äänestä

Samoin. Niinistön kasvot ja tekopyhyys kyllästyttävät. Olisi vetäytynyt sivuun jo koko äijä

Äänestä

Väyrynen taas lataa päivittäin täyttä asiaa pöydälle.
Väyrynen, Suomen seuraava presidentti! Eläköön!

Äänestä

uus pressamme, usko tai älä, näet sen!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Vaalitaistossa kirjoitti:

Ei ollut salella mitään sanottavaa,mutta pyrkii kuitenkin presidentiksi,vaikka ei päässyt edes eduskuntaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu