Tämä jeppe on valittu varmaankin RKP-läisten toivomuksesta jotta RUOTSITUS jatkuisi hamaan tappiin.
Pitää muistaa että VIRKAMIESRUOTSI tulee ensin ( töitä ruotsinkieliselle VÄHEMMISTÖLLE )
PAKKORUOTSIN avulla pidetään yllä tulonsiirtojärjestelmää RUOTSINKIELISILLE väestölle.
Ruotsinkielinen vähemmistö on keksinyt SAMMON jolla voidaan suunnata varallisuutta oikeaan osoitteeseen ( ei ole ihme että jotkut kiljahtelee.....mahtavaa....upeeta....).
Pakolaispolitiikka ja RKP:n touhut ovat kolikon toinen puoli niinkuin SISAR ja VELI. RKP:n pakolaispolitiika on vain työkalu asemien säilyttämiseksi.Myös lehdistön SENSUURI on käsittämätöntä ko. asian suhteen he puolustavat 4 % etuja VAIKENEMALLA!!??
Kaikkein oudointa on ettei 96 % ei osaa päättää asiaa (vaikuttavat munattomilta, RKP:lä sitä on)
Jarrumies Opetusminsiteri Jukka Gustafsson, sdp,
5
178
Vastaukset 5
- vaalivehje
Gustafsson vastusti vaalikoneessa pakkoruotsia.
- Orikoni
Gustafssonin puolesta, niin tärkeissä asioissa päättää puoluejohto..! SDP:n päämajassa miertitään kuumeisesti kuinka "paskasta saadaan kultaa" Siis puheet peruttuu , tai tässä tapauksessa ruksit..;-) Tämä sinällään antaa oikean kuvan SDP:stä puolueena , jossa mikään eioo mitään, ennenkuin RKP siunaa sen..! Joku sanoi että Kokoomus ja SDP on sama puolue, eri nimillä johtopaikoissa. Suomi on päässyt melkein tavoiteeseensa, onneksi olkoon..! Työläisitä on tullut herroja..! yhdessä vitivalkoisessa vilahduksessa. Pitäis vain köyhät hävittää..!
- urled
Att du bara ORKAR dra den här gammla radiramsan,den har varit här tiotals gånger,för att inta tala om alla andra forum.Hitta nu på något nytt.
- kumi mandl math beva
Ei ainakaan onneksi kalastaja kuten yläpuolellani oleva ålantiloinen.
- PELLINGEBO
Vad är det för fel på att vara fiskare?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134762Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars102686Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47667Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27651- 61629
- 47590
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59535Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520