Pyydä vain sinä kaunis neitonen minua rohkeasti facebookissa kaveriksi, sillä sinä tiedät minun nimeni ;) minä en tiedä sinun :( Eilen tapasimme!!
Pyydä kaveriksi rohkeasti!!
15
864
Vastaukset
- yksi vain
Jos laittaisin sinulle viestin niin mitä haluaisit kuulla?
- No tietenki
No tietenki, että annat sille pimpsaa, mitä muutakaan vai ootko niin tollo ettet tajunnu? Muista sitte selvittää sen siviilisääty, varmaan on akka kotona kun tätä kautta pitää niin epätoivoisesti panoa etsiä.
- Rouva.
Minä ainakin olen laittanut facebookissa profiiliini tiedon siviilisäädystäni, näin ollen mieheni ei pysty esittämään olevansa naimaton. Onneksi nimemme on todella harvinainen, vain hieman yli kahdellasadalla henkilöllä on sama sukunimi, niin minut on helppo sieltä myös löytää, vaikka mieheni tiedoissa ei luekaan että hän on naimisissa. Meilläkin on ollut tuota uskottomuus -ongelmaa, joten omalta osaltani tahdon sitä hieman ehkäistä tällä tavalla, että tiedoissani mainitsen kenen kanssa olen naimisissa. Tällöin kiimaisinkin hutsu voi tiedon löytää, jos jaksaa katsoa läpi kaikki samaa nimeä kantavat, ja koska emme todellakaan ole mitään tavallisia Virtasia tai Korhosia, on minutkin helppo löytää. On sitten hutsujenkin löydettävissä kenelle mies kuuluu, eivätkä ehkä yritä niin helposti kiilata väliin ja yrittää viedä sitä mikä minun on. Onhan toki sinnikkäitä hutsuja, mutta minä kyllä osaan keinot pitää omastani kiinni, joten älkää vaivautuko. Ja jos sinä hutsu nyt olet miestäni jahtaamassa, niin jätä lähettämättä se viesti facebookissa hänelle, vaikka hän täällä sellaista pyytääkin. Et sinä tule miestä saamaan itsellesi, vaikka mitä yrität. Eivät ole aiemmatkaan hutsut onnistuneet. Minulta ei viedä mitään mikä minulle kuuluu. Olen paljon, voisiko sanoa kierompi, kuin sinä tai mieheni. Olen aina kilometrin edellä kaikkia hutsuja ja monta askelta edellä miestänikin. Paljon parempi siis itsesi kannalta kun peräännyt.
- Rouva.
Vielä jatkan sen verran, että ihan hyvin voin vaikka tällä tavalla torpetoida mieheni yritykset, sillä hän ei ikinä uskoisi minun kirjoittavan mitään tämän kaltaista yhtään mihinkään. Niin paljon edellä olen häntäkin.
- Yks vaa...
Käsittääkseni en voi edes Suomen lakien mukaan olla naimisissa vaikka kuinka haluaisin, mutta ihan kuinka vaan... Mutta siinä olette oikeassa, että olen kyllä aika säälittävä!!! Tapasin vain niin ihanan tytön eilen.... ja jos laittaisit viestin minulle haluaisin tietää ihastuitko minuun kuten minä sinuun! ;)
- nainen vaan.....
tiedän sinun nimesi...ja sinä et minun...ellet ole ottanut sitä selville;)
facebookissa sinä olet ja mie myös......luulin jo että tarkoitat minua...mutta
ei olla koskaan livenä nähty =)
tovottavasti löytyy....vaikka aika epävarmaa tätäkautta....sen olen huomannut
itsekkin;)
joitakin tosin onnistaa jos oikeasti jotain etsii =)- nainen vaan....
ja tuon rouvan viesti kuulostaa aika hämmentävälle...etkö luota omaan mieheesi??
taidat olla aika epätoivonen ja pitää ukostasi kaikinkeinoin kiinni....onko pettänyt aiemmin sua kenties kun tuommoisia vastauksia laitat....!?
nooh....siitä huolimatta hyvää kesänjatkoo kaikille!!!!!!!!!! - kassit ja keppi
nainen vaan.... kirjoitti:
ja tuon rouvan viesti kuulostaa aika hämmentävälle...etkö luota omaan mieheesi??
taidat olla aika epätoivonen ja pitää ukostasi kaikinkeinoin kiinni....onko pettänyt aiemmin sua kenties kun tuommoisia vastauksia laitat....!?
nooh....siitä huolimatta hyvää kesänjatkoo kaikille!!!!!!!!!!sehä sanoo, et niil on ollu pettämis ongelmaa tai jtn.... miks kukaa menee naimisii? mä en ainakaa ikinä mene, nii saa panna ketä haluu. kuka ny samaa lehmää muutenkaa vuosi kaudet jaksais?
- minä vain..
kassit ja keppi kirjoitti:
sehä sanoo, et niil on ollu pettämis ongelmaa tai jtn.... miks kukaa menee naimisii? mä en ainakaa ikinä mene, nii saa panna ketä haluu. kuka ny samaa lehmää muutenkaa vuosi kaudet jaksais?
toivottavasti alkuperäinen kirjoittaja löytää hakemansa henkilön. Oletin nyt vain rivien välistä että kyseessä oli kaksi aikuista ja sinkku ihmistä joten miksei romanssin peruspiirteet voisi olla mahdolliset. Tsemppiä! :)
"Rouva" kyllä kirjoitti vähän liikaakin, olisiko kenties katkera jostakin.. mutta ei ketään silti voi omistaa ellei toinen sitä varta vasten halua! Ei pakottamalla ja epäilemällä ketään saa rakastamaan itseään, päinvastoin.
- Yks vaa...
Kiitti kaikille tsempeistä, olette hienoja ihmisiä!!! Tuskin kuitenkaan koskaan enää tapaan kyseistä neitokaista, valitettavasti :( Alan olla menettäny toivoni, että joku olisi edes kiinnostunut minusta... no kyllä tää tästä... Ja "nainen vaa" pistä ihastuksellesi rohkeasti kaveripyyntöä vaan, ties mitä hyvää sen jälkeen sulle voi tapahtua... :)
- ujo_nainen
moi,mistäpäin suomea olet...???
- Katseet kohtasi
Hei missäköhän kyseinen tapaaminen oli?Mie kyllä tapasin erään mutta ujo kun olen niin....
- Yks vaa...
Keski-Suomessa...
- ujo_nainen
voi...et sitten ollut se ketä ajattelin : ( ...minä 05 alueelta...
- Yks vaa...
Höh :/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717688Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245676- 1232642
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172162Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361795Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111047- 59973
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32941Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45941