Poliisin määrärahoja pienennetään, mutta huumeiden käyttö senkun lisääntyy.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/05/1326082/poliisiylijohtaja-paatero-huolissaan-poliiseja-vahennetaan-useita-satoja
Vanhempien olisi syytä saada hieman poliisien opastusta huumeiden tunnistamisessa ja ohjeita minne ilmoittaa kun saa selville lapselleen myyvän huumekauppiaan.
Poliisille lisää määrärahoja huumeiden vastaiseen työhön
11
62
Vastaukset
- tarvitseeko pelätä
Kostavatko huumekauppiaat jos ilmoittaa?
- näe myös vaarat
vanhemmat mielenosoitukseen huumeiden vastaisen taistelun takia. Tiedotusvälineet ovat ohittaneet tämän huolenaiheen lähes kokonaan ikäänkuin huumeongelmaa ei olisi olemassakaan.
Suomessa herätään todella hitaasti ongelmien edessä.- huumeita vastaan
Suomalaisten vanhempien on herättävä huumesotaan kunnolla ja toimittava kuten amerikkalainen sivistyneistö. LISÄÄ ASEITA HUUMEKAUPPIAILLE! Sen jälkeen kun aseita on jaettu tarpeeksi huumekauppiaille voimme kiristää lakeja ja arvostella huumeiden käyttäjiä entistä kovemmin.
Huumeiden vastaista taistelua ei voiteta ilman huumekauppiaiden aseistamista!
"Yhdysvaltalaisten verovaroilla aseita huumekartelleille "
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=5&id=616 - ....................
tiedotusvälineet ohittaneet??? et oo tosissas, täällähän vedetään isoja otsikoita
jopa yhdestä ulkona kasvavasta hampusta. suurin ylilyönti uutisoinnisssa oli
salibandy pelaajan kannabiskokeilu josta yle ja mtv tekivät lähetyksiinsä isot jutut.
suomen media on huumeita, varsinkin kannabista kohtaan patavanhoillinen.
siinä missä mailmalla julkaistaan kriittisiä kirjoituksia, ehdotetaan kannabiksen
laillistamista ja vaaditaan huumesodan lopettamista niin meillä media vaikenee.
suomalaiselta medialta puuttuu rohkeus ja kritiikki.
- ....................
ennemmin lisää resursseja talousrikosten ja harmaan talouden tutkintaan.
siitä olisi oikeaa hyötyä, tai jos pitää huumeita vastustaa niin keskittyisivät kovien
huumeiden levittämisen estämiseen. harmittomat parin puskan kasvattajat voi jättää rauhaan. - wefb
Aivopesuako?
- Lastemme tulevaisuus
Poliisit tekevät itse huumekauppa. Viisi korkeaa poliisijohtajaa on syyllistynyt rahapesuun myymällä takavarikoituja huumeita vuodesta 2000 lähtien mutta koko virkakoneisto vaikenee poliisiministeriä myöten asiasta.
Kolme poliisiylitarkastajaa on valtavan painostuksen alla joutunut poistumaan oman käden kautta koska poliisin rikostutkinta-auto on päivystänyt yötä päivää heidän kotinsa lähistöllä.
Mm. Markku Salminen ja Jouni Välkki
Lukekaa http://oikeuslaitosjapoliisi.blogspot.com/2009/02/miksi-poliisiministeri-vaikenee.html
Siksi allekirjoituksesi adressiin on todella tärkeä http://www.adressit.com/suomeen_perustuslakituomioistuin
Otathan tämän keskusteluun lähipiirissäsi, ongelma on suomessa viranomaisten toimesta piilotettu kymmeniä vuosia ja se on totista totta. - 213223312
ei huumeita haluta edes poistaa suomesta ja se vois olla täys mahottumuus jokatapauksessa enään. sen verran ison luokan bisneksestä kyse ettei siihen oikeasti kajota millään merkittävällä tavalla, jotain kannabiksen kasvattelijoita ja pössytteliöitä ne ahistelee ja oikeet narkkarit saavat tehdä lähes rauhassa rikoksiaan ja ne eivät edes välitä jos saavat sakot tai joutuvat istumaan pienen loman.
seuratkaa vähän miten maailmalla on alettu suhtautumaan huumeiden vastaiseen sotaan, joka syö ihan tajuttomia määriä varoja mutta huume bisnes vain kasvaa kasvamistaan ja laajene laajenemistaan. maailman poliisi valtion on osoitettu olevan mukana ylläri näissä bisneksissä esim afghanistan sota perustuu pitkälle sen maailman isoimpaan kovien huumeitten kasvatukseen jonka AL CIAda on ottanut valtaansa. amerikka on kärähtänyt myös mexikon huume kartelleiden aseistamisesta yms pientä kivaa.
mutta joissain maissa on otettu se maalais järki takaisin käyttöön ja tulokset näkyvät ja loistavat mutta rest of the world joutuu kärsimään näistä "sodista" koska ovat suoltaneet vuos kymmeniä omia lakeja ja propagandaa. kattokaa ny oikeesti huumeiden historiikkiä edes että tajuaisitte jotain ettekä puhuis vaan propaganda myllyn suoltamia korulauseita.
suurin osa huume ongelmasta johtuu nimen omaan siitä sodasta minkä läntinen maailma on itse järjestänyt ja ylläpitää koska se tekee tajutonta kassaa sillä, veronmaksajien piikkiin tietenkin. tuloksia ei ole eikä tule.
monet maat on ns vapautanut huumeet ja tulokset puhuvat puolestaan.
miettikää ny esim jos suomessa bannattaisiin alkoholi joka itse asiassa on montaa huumetta monia kertoja vaarallisempia ja tilastot yksistään osoittavat sen niin mitenkä kävisi, loppuisiko alkoholin käyttö suomessa??? - Joo o ooo
Ihan ok, jos ne rahat todellakin menee kovien huumeiden ja huumeparoni mafioosojen poiskitkemiseen, eikä niiden pikkukäyttäjien, varsinkaan hamppupössyttelijöiden häirintään.
- eivät mene
Kuten yllä todetaan, kovien huumeiden kaupasta vastaavat SUOMESSA korkea-arvoiset virkamiehet. Kokoomuspoliitikkojen kytkökset huumekauppiaisiin ovat olleet vielä mediassakin esillä, kun prosenttijengiläiset käyvät kokkaripoliitikkojen synttäreillä niin ei kenelläkään pitäisi olla epäselvää ketkä sitä huumekauppaa pyörittävät...
- KIva tyyppi
Huumeet pitäisi laillistaa ja muualle laittaa resurssit, kun kotikasvattajien vainoamiseen. Ehdottomasti määrärahoja lisää poliisille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26717307Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235557- 1162605
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162106Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361782Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111021- 59962
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45914Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32913