Missäs viipyy ne annetut lupaukset pikiteistä.Olikos se lieskylänkin tie lupauslistalla, junat, sairaalat, koulut, varikot, jne. Taitaa olla kaikki jo päätetty ja siitäpä koriasti vaan puhutaan täytyy säilyttää. Kaikki on kunnissa jo salassa sovittu, ilmootusluontoosta on kepulla aina se mitä ne teköö ja toimii.
Töysäs lokit jo on loikanneet persuihin luki tänään lehdes.
Kuusiokuntien kansanedustaja kiertää markkinoita
10
98
Vastaukset
- kaikkihanne
Niinhän ne tapaavat kansanedustajat kesäisin kierrellä. Muistanko oikein, että perussuomalaisten puoluepalstalla Ilkassa oli ilmoitus, että Reijo Hongisto on Kuortaneen kuhinoilla. (Sirkkishän sä olet).
- Tohniista kotoosin!
Ikävää jos näin komia mies näyttää naiselta.
On hyvä, että Reijo kiretää 4v markkinoita on sitten mukavaa olla polliisina kun rantteet on tutut.
Siellä ne oppositio poijat törmäilee markkinoolla....
Lyhyeksi voi kaudet molemmilla jäädä.- kaikkihannelle
Kaikenlaista idioottia täällä pyörii ja taitaapi olla aina samat ihmiset jotka luulee "sirkkiksen" kirjoittavan kaikki tekstit täällä saitilla, mut minkäs teet ku oma laiffi pyörii koneen ja ruokapöydän ääressä! ;) PS olen muuten 39-vuotias pippelin ja karvoituksen sen ympärillä omaava mies! :)
- juusomähönen
kaikkihanelle
Lisäksi miehesi on työssä TE-keskuksessa.- Stumppi
USKOMATONTA. Kuvitteleeko joku oikeesti, että Sirkkis olisi niin tyhmä, että kirjoittelisi meidän kanssa tälläisillä ääliösivuilla. Ei todellakaan. Hän on vakavasti otettava poliitikko joka ei uhraa aikaansa näin joutavalle keskustelusivustolle.
- Tohnin kepuloinen
Stumppi kirjoitti:
USKOMATONTA. Kuvitteleeko joku oikeesti, että Sirkkis olisi niin tyhmä, että kirjoittelisi meidän kanssa tälläisillä ääliösivuilla. Ei todellakaan. Hän on vakavasti otettava poliitikko joka ei uhraa aikaansa näin joutavalle keskustelusivustolle.
Kerrankin joku mies puhuu asiaa.Tuo Savolan äänestäjä kunta serkkuineen ei muuta osaa tehdä kuin lamminkoskea haukkua. Sitten ne kahmii ideat ja uskoo, että ne perheenä kirjoittaa tänne. Voi luoja tuota Ähtärin nepotismia.
Näin Töysässäkin tiedetään että sirkkis tekee oma mediaa ja sille monteeraus kammaria.
Sukukokouksessa oli kuulemma Ähtärissä puhuttu, "Toisenasteen koulutus on säilytettävä Ähtärissä"
Ensin kepu pääosakaana omine edustajineen (nykyinen kansanedustajansa etunenässä ajoi ammattikoulun Seinäjokeen.)
Koskahan ne itse luopuu takinsa käännöistä ja ihmisisille saippuavaahtoa puhaltamassa.
Mun sukulaiset Virroilla ihmettelee vielläkin Ähtärin klikkejä jotka koulun perusteettomasti lopetti.
Nyt haavaillaan jo takaisin. Voi Luoja tuota nurkaa seutukunnassa..Häpiän miehenä - demettia-potilas
Voi Luoja Ähtärin vanhukset, jotka ei ymmärä että aika on ajanut päätöksenteossa ohi.
Ne haukuu vaan naista, joka ei tälläisestä naputtelusta ees piittaa. TE-keskukset on aikaa jo Suomessa lopetettu 2-3v sitten.. haha haaa haa .
kannattas perustaa senoripuolue, olla aktiivinen vaikka lonkkajumppassa. haa haa .
- kun ei muuta pysty
jeesus miten epätoivosia kirjoituksia täällä on... jotkut ne vaan hakkaa päätä seinään yrittäessä haukkua Lamminkoskea.
- Torestakin lapsellis
Eväät ei riitä muuhun. Niillä on huoli omasta maineestaan, mitä muuta paljastuu kuin edustaja ottanut vaalirahaa kehittyvään maakuntien yhdistykseensä vastaan verovaroja..Näin sitä huhutaan.
Ei sallaista JOS kirjanpidossa paljastuu kansa hyvällä katso. Sellainen edustajana kuin sen tukijat. Klaani jolla eväät ei riitä edes Ähtärin kehittämiseen. Luulis siinä olevan aihetta. Nytkin elokuussa tulee seutukuntaan Ähtärin politikkojen sopimat pienillä eväillään kaikki SOTE-palvelut.
Kunnat tekee päätökset, Sirkkis osaa ajatella ja tukea meitä oikeita lapsiperheitä ja heidän palvelujaan.
Anna niiden lyödä päätään seinään kyllä se siitä laantuu kun kepulla kannatus laskee, oikeat kokoomukselaiset me äänestämme Alavudelta oikeaa kokoomuslaista, Jolle ei appi-ukko puheita tee eikä sukulaiset soittoja.
- tajuutkosähtäri
Kyllä ne kadehtii sua sirkkeli.Kun viellänäyttää ne jotka on sirkkelin ystäviksi soluttatuneet, sitten puukottaa selkään.
Ensin haetaan apuja, syödään ja kulutetaan illat toisten aikaa, sitten ilkutaan takanapäin.
Näitä ei voi ei saa meiksi miehiksi laskea.
Näillä keinoilla kepun kannatus oli aamulla 12 prossaa, joten lyhyt on kokoomus-keskusta ehdokkaan taival, jos viellä uudet vaalit tulee 2 v sisällä. Ei kannata haukkua naista, jolla on älyä ja verkostot isommat kuin sisäpiirillä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27517546Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245645- 1212631
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172135Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361788Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111040- 59970
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45933Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32931