Jyrkiä jo naurattaa

Kriisikokouksessa hätäavusta päätettiin näin:
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/07/kreikan_uudesta_laina-avusta_syntyi_sopu_2738838.html

Hallitus tiesi etukäteen, mutta piti ottaa populismista kaikki irti.
381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

MUTTA KANSA ON HYVIN VIHAINEN JA SYYSTÄKIN.

Äänestä

Katainen on taas onnellinen kun saa antaa Kreikalle 2 miljardia euroa.

Paskan maku jäi tuostakin kokouksesta ja kansalaisten kusettaminen jatkuu.

MITKÄ OVAT VAKUUDET???

Äänestä

Nyt on sitten kriisin leviäminen muihin maihin padottu, VAI ONKO!!!!!!!!!!!!!!!!

KUKA TARVITSEE APUA SEURAAVAKSI!!!!!!!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maamme etu kirjoitti:

Kriisikokouksessa hätäavusta päätettiin näin:
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/07/kreikan_uudesta_laina-avusta_syntyi_sopu_2738838.html

Hallitus tiesi etukäteen, mutta piti ottaa populismista kaikki irti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu