jälkeen, 2 miljardia Kreikalle ja ei mitään vakuuksia. Suomen osuus Kreikan tukipaketista tulee olemaan noin kaksi miljardia euroa. Osuus täsmentyy sen jälkeen kun tiedetään, kuinka suurella panoksella Kansainvälinen valuuttarahasto (IMF) osallistuu pakettiin.
Kehtaako Urpilainen näyttää naamaansa
7
51
Vastaukset
- huijausta...
Siis...julkisuuteen anneettin tiedonanto, että Suomi sai vakuudet...mutta mikä merkitys ko. julistuksella on kun Kreikka sanoo, ettei anna vakuuksia...eihän EU:n Komissio voi mennä lupaamaan jonkun itseänäisen maan omaisuuden jakamisesta...Kreikan parlamentti sen päättää mitä kenellekin annetaan vakuudeksi.
- Kyrsä-Uuno kepusta
Älä kiusaa kepulaisia enempää. Katainen ja Urpilainen hoitivat vihdoin myös takuita suomelle ja muille kreikkaa lainoittaville maille, keput alkaa tajuamaan, että asiat voi hoitaa myös kunnolla. Ei kiusata enempää. maataloustukiinkin on tulossa omavastuuta ja leikkauksia.
- Mitään vakuuksia
Kyrsä-Uuno kepusta kirjoitti:
Älä kiusaa kepulaisia enempää. Katainen ja Urpilainen hoitivat vihdoin myös takuita suomelle ja muille kreikkaa lainoittaville maille, keput alkaa tajuamaan, että asiat voi hoitaa myös kunnolla. Ei kiusata enempää. maataloustukiinkin on tulossa omavastuuta ja leikkauksia.
ei tullut sentin edestä, epämääräinen lupaus vakuuksista kun se on "tarkoituksenmukaista" mikä puhallus..
- Missä muuten
Jutta luuhaa, eikö hänenkin pitänyt olla kokouksessa missä käsiteltiin Kreikka pakettia.
- elämä on
ei apina tajua... PÄÄMINISTERI tason neuvottelut olivat kyseessä ja Urpilainen on valtionvarainministeri...
Siinä se ero mitä kepuli ei tajua koskaan :))) - Eikö tämä
elämä on kirjoitti:
ei apina tajua... PÄÄMINISTERI tason neuvottelut olivat kyseessä ja Urpilainen on valtionvarainministeri...
Siinä se ero mitä kepuli ei tajua koskaan :)))Urppi nyt kuitenkin istu rahasäkin päällä mistä miljardeja jaetaan pitkin maailmaa.
- Jutta on
Eikö tämä kirjoitti:
Urppi nyt kuitenkin istu rahasäkin päällä mistä miljardeja jaetaan pitkin maailmaa.
häpeemässä jossain piilossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1544116Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4013164Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt142088Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa131755Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja51158- 741013
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar69995Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat24911- 54886
- 71869