http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/somalian-aariliike-kieltaa-avun-toimittamisen---yk-auttaa-silti/art-1288403068011.html
nälkä on kurja tapa kuolla. Se siitä rauhaa rakastavasta uskonnosta.
Islamistit tappaa hitaasti
10
60
Vastaukset
- Jussuf (se sama)
Tuota... kerropas nyt itse ihan omin sanoin millä tavoin tuo on mitenkään islamin kanssa tekemisissä...
- Minä kerron
Vuosituhantinen uskonto on se mikä yhteisön on pitänyt kivikaudessa - naiset tekevät työt ja "miehet" eivät tee mitään.
- Avaa..
aloittajan linkki. Jospa se juttu avautuu sulle. He antavat omien lapsien ja naisten kuolla NÄLKÄÄN. Asialla ääri- islamistit. Väännänkö rautalangasta?
Toisaalta, aloittaja ei maininnut mitään islamista, sinä kaivoit sen itse esiin. Ymmärsitkö? Sinä itse kysyit, millä tavoin tuo on islamin kanssa tekemisissä.
Menit helppoon - Ootte te tyhmiä
Avaa.. kirjoitti:
aloittajan linkki. Jospa se juttu avautuu sulle. He antavat omien lapsien ja naisten kuolla NÄLKÄÄN. Asialla ääri- islamistit. Väännänkö rautalangasta?
Toisaalta, aloittaja ei maininnut mitään islamista, sinä kaivoit sen itse esiin. Ymmärsitkö? Sinä itse kysyit, millä tavoin tuo on islamin kanssa tekemisissä.
Menit helppoonHei hölmöläinen. Otsikko on "Islamistit tappaa hitaasti" niin mistäköhän Jussuf olisi sen islam-yhteyden kaivanut? Onko vajakilla vähän vaikeuksia ymmärtää kirjoitettua tekstiä?
- Lasten hätä
Lue linkki niin ehkä se sinulle selviää maajussihöpinöittesi lomassa:)
Maajusseja tarvittaisiin kyllä Somaliassa,mutta eihän kannettu vesi kaivossa pysy. On näille viety tietoa ja taitoa miten viljellä,mutta ei onnistu.
Mieluummin kärsivät nälkää ja surkeinta on että tekevät lapsia
joilla ei ole osaa eikä arpaa aikuisten laiskuuteen,tyhmyyteen tai keskinäisiin
riitoihin. - Massika
avaa linkki!
- Sitä saa mitä tilaa
Eipä tuo haittaa.
- järki hoi
Joo, raakoja ovat. Ei yhtään lisää Suomeen ja entisetkin takaisin sinne nauttimaan "kulttuuristaan"
Sinänsä kyllä hyvä että harventavat rivejään tappamalla toisiaan nälkään. saatanan sekopäät.
Ihmettelen kyllä, että suomalaisnaisista löytyy joitakin sinisilmiä jotka kannattavat noita. Naisen asemahan on erityisen heikko tuossa porukassa. Meikä nyt vielä jotenkin miehenä kait pärjäilis tuossa kultuurissa. Jos minä olisin nainen, niin olisin päämärkänä vaatimassa noiden tappamista tai ainakin vankileirittämistä YK:n operaatiolla!- Nainen on eläin
Ei eläimen ajatuksia voi tulkita !
- Madon Luvut?
YK ei kiinnostu, ei heru korkotuloja eikä öljyä moiseen asiaan puuttumisesta, ei se raharikkaiden järjestö juurikaan ihmisistä piittaa, vain sen verran kuin on "diplomaattista".
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897