http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/somalian-aariliike-kieltaa-avun-toimittamisen---yk-auttaa-silti/art-1288403068011.html
nälkä on kurja tapa kuolla. Se siitä rauhaa rakastavasta uskonnosta.
nälkä on kurja tapa kuolla. Se siitä rauhaa rakastavasta uskonnosta.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tuota... kerropas nyt itse ihan omin sanoin millä tavoin tuo on mitenkään islamin kanssa tekemisissä...
Vuosituhantinen uskonto on se mikä yhteisön on pitänyt kivikaudessa - naiset tekevät työt ja "miehet" eivät tee mitään.
aloittajan linkki. Jospa se juttu avautuu sulle. He antavat omien lapsien ja naisten kuolla NÄLKÄÄN. Asialla ääri- islamistit. Väännänkö rautalangasta?
Toisaalta, aloittaja ei maininnut mitään islamista, sinä kaivoit sen itse esiin. Ymmärsitkö? Sinä itse kysyit, millä tavoin tuo on islamin kanssa tekemisissä.
Menit helppoon
Hei hölmöläinen. Otsikko on "Islamistit tappaa hitaasti" niin mistäköhän Jussuf olisi sen islam-yhteyden kaivanut? Onko vajakilla vähän vaikeuksia ymmärtää kirjoitettua tekstiä?
Lue linkki niin ehkä se sinulle selviää maajussihöpinöittesi lomassa:)
Maajusseja tarvittaisiin kyllä Somaliassa,mutta eihän kannettu vesi kaivossa pysy. On näille viety tietoa ja taitoa miten viljellä,mutta ei onnistu.
Mieluummin kärsivät nälkää ja surkeinta on että tekevät lapsia
joilla ei ole osaa eikä arpaa aikuisten laiskuuteen,tyhmyyteen tai keskinäisiin
riitoihin.
avaa linkki!
Eipä tuo haittaa.
Joo, raakoja ovat. Ei yhtään lisää Suomeen ja entisetkin takaisin sinne nauttimaan "kulttuuristaan"
Sinänsä kyllä hyvä että harventavat rivejään tappamalla toisiaan nälkään. saatanan sekopäät.
Ihmettelen kyllä, että suomalaisnaisista löytyy joitakin sinisilmiä jotka kannattavat noita. Naisen asemahan on erityisen heikko tuossa porukassa. Meikä nyt vielä jotenkin miehenä kait pärjäilis tuossa kultuurissa. Jos minä olisin nainen, niin olisin päämärkänä vaatimassa noiden tappamista tai ainakin vankileirittämistä YK:n operaatiolla!
Ei eläimen ajatuksia voi tulkita !
YK ei kiinnostu, ei heru korkotuloja eikä öljyä moiseen asiaan puuttumisesta, ei se raharikkaiden järjestö juurikaan ihmisistä piittaa, vain sen verran kuin on "diplomaattista".