Mitään aselakia koventaa

HULLU SAA ASEEN JOS VAAN HALUAA ENNEMMINKIN VITTUUN NE MUKAVUUDET SELLEISTÄ ONSE NY SAATANA PERKELE HINTTEILYÄ TÄMÄKIN
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hakaniemen pultsari Tuomioja , joka paskoi tapauksen johdosta housuunsa,.on jo kiristämässä aselakeja. Idioottihan se on.

Äänestä

Ei kyllä sinä olet idiootti.Miehellähän oli luvallinen konekivääri !Onko koulut jääneet joskus kesken?

Äänestä

Ei ollu konekivääriä. Konepistooli tai rynnäkkökivääri. Jonkun aseista tietämättömän huono käännös.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vankivoihyvin kirjoitti:

HULLU SAA ASEEN JOS VAAN HALUAA ENNEMMINKIN VITTUUN NE MUKAVUUDET SELLEISTÄ ONSE NY SAATANA PERKELE HINTTEILYÄ TÄMÄKIN

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu