Kieltävätkö perussuomalaiset maahanmuuttokriittiset vieläkin toimintansa massamurhaajan henkisinä esikuvina vaikka todisteet lyödään pöytään?
Manifestissä kritisoidaan islamin leviämistä. Viestin sisältämä 1500-sivuinen manifesti käsittelee Euroopan islamisaatiota sekä liikkeitä, jotka vastustavat islamin leviämistä. Manifesti nimi on "The Islamisation of Western Europe and the status of the European Resistance Movements".
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011072314103709_uu.shtml
Perussuomalaisten Pirkanmaan piirisihteeri Terhi Kiemunki sai perjantaina vain hieman ennen Norjan traagista verilöylyä sähköpostitse hyvin oudon viestin.
Viestin liitteenä on 1500-sivuinen, englanninkielinen tutkimus, jonka viimeisillä sivuilla on hämmentäviä valokuvia. Kuvissa esiintyy vaalea mies, joka on selvästi sama henkilö kuin Norjan tuhoisien iskujen tekijäksi epäilty Anders Behring Breivik.
Osa kuvista on jopa täsmälleen samoja, joita useat tiedotusvälineet ovat julkaisseet perjantain ja lauantain aikana Norjan ammuskelijasta kertovien uutisten yhteydessä.
Tutkimuksen tekijäksi on kuitenkin merkitty Andrew Berwick.
Kiemunki ei ollut enää lauantaina sähköpostinsa äärellä, mutta arvioi Iltalehdelle saaneensa viestin edellisenä päivänä noin kello 15 aikoihin.
- En tiedä, miksi olen saanut tällaisen viestin. Tämä tuntuu järkyttävältä, Kiemunki sanoo Iltalehdelle.
- Viestin on minun lisäkseni kuitenkin saanut hyvin iso joukko muitakin. Minun nimeni oli vastaanottajissa vain osana pitkää listaa.
Norjan massamurhaja lähetti persuille manifestin
77
755
Vastaukset
- Breivik ja Halla-aho
Manifesti todistelee islamistien toimivan länsimaissa yhdessä vasemmistopuolueiden kanssa.
Alla ote manifestistä johon on lainattu Jussi Halla-ahon todistelu:
”Islamistien ja länsimaisten vasemmistopuolueiden yhteistyö romahduttaa länsimaiset hyvinvointiyhteiskunnat.”
“…Jussi Halla-Aho, running for parliament in Finland as an independent candidate, has come to some of the same conclusions[28] as I have regarding the Leftist-Islamic cooperation in many Western nations: The Left milks the working natives to maintain a predominantly idle immigrant population, who thankfully vote for the Left. The welfare state society thus has to support two parasites, each living in a symbiotic relationship with the other. This will eventually cause the system to collapse. Why would anyone support a policy that leads to certain destruction? Well, because a career politician never sets his sights 20, 50 or 100 years to the future but instead focuses on the next election. The short-term focus of our democratic system can thus, combined with Muslim immigration, turn into a fatal flaw.
But Halla-Aho asks an even more important question: “Why do the voters let all this happen? It is because Westerners like to be ‘good’ people and believe that their fellow men are equally good people. It is because they have humane values.” “It is because the moral and ethical values of Western man have made him helpless in the face of wickedness and immorality…”- kyspers
Halla-aho puhuu jatkuvasti aseista (vuodesta toiseen). Miksi sivaria kiinnostaa niin kovasti aseet? Lisäksi hän kehuu Norjaa "turavlliseksi maaksi" aselakien suhteen.
http://www.halla-aho.com/scripta/aseista_ja_turvallisuudesta_taas.html
- Varoitus sinulle
Vihankylvö on kuule rikos. Lopeta hyvän sään aikaan!!
- Vihankylvön satoa
korjataan juuri Norjassa. Tuon manifestin kautta Breivikin kauhistuttava teko tulee järjellä ymmärrettäksi. Hän uskoo ennustuksiin, joiden mukaan Islam on vallannut länsimaat 50-100 vuoden kuluessa - kirjoituksiin joissa kerrotaan länsimaisten vasemmistopuolueiden ymmärtämättömyydessään tekevän yhteistyötä islamistien kanssa jonka lopputuloksena nämä lopulta pääsevät niskanpäälle. Breivik halusi pistää tälle menolle stopin. Breivikin teko oli tätä taustaa vasten looginen kaikessa mielipuolisuudessaan.
Joku saattaa ottaa siis tosissaan vihakirjoitukset, se on nyt todistettu. Kuka näki vaivan kääntäessään Halla-ahon tekstin englanniksi - ilman sitä Halla-ahon ennustelu olisi jäänyt vain suomalaisten tietoon? Tunteeko hän nyt piston sydämessään? - Sivistyksellä
Vihankylvön satoa kirjoitti:
korjataan juuri Norjassa. Tuon manifestin kautta Breivikin kauhistuttava teko tulee järjellä ymmärrettäksi. Hän uskoo ennustuksiin, joiden mukaan Islam on vallannut länsimaat 50-100 vuoden kuluessa - kirjoituksiin joissa kerrotaan länsimaisten vasemmistopuolueiden ymmärtämättömyydessään tekevän yhteistyötä islamistien kanssa jonka lopputuloksena nämä lopulta pääsevät niskanpäälle. Breivik halusi pistää tälle menolle stopin. Breivikin teko oli tätä taustaa vasten looginen kaikessa mielipuolisuudessaan.
Joku saattaa ottaa siis tosissaan vihakirjoitukset, se on nyt todistettu. Kuka näki vaivan kääntäessään Halla-ahon tekstin englanniksi - ilman sitä Halla-ahon ennustelu olisi jäänyt vain suomalaisten tietoon? Tunteeko hän nyt piston sydämessään?Islam näivettyy kuten kristinusko, mikäli sille ei syötetä jatkuvasti polttoainetta funtamentalikristittyjen toimesta. Maallisessa yhteiskunnassa islam ei saa jalansijaa. Eli mikäli haluaa islamvapaan yhteiskunnan, niin kannattaa tukea vasemmiston pyrkimyksiä.
- ai se on vihankylvöä
kun kritisoi vihankylväjää. Onkohan sulla mennyt hieman käsitteet sekaisin?
- esikuvia
Hän luki myös huonoja kirjoja, kuunteli huonoa musiikkia ja piti ehkä esikuvanaan Winston Churchilliä.
"Sinkku, joka harrasti kirjallisuutta
New York Times -lehden mukaan Breivik paljasti Facebook-sivuillaan myös harrastavansa metsästystä.
Lisäksi hän kertoi pitävänsä kirjallisuudesta, klassisesta musiikista ja Winston Churchillista. Lisäksi hän kertoi seuraavansa tv-sarjoja True Blood ja Dexter.
Breivikin suosikkikirjoja olivat Niccolò Machiavellin Ruhtinas ja George Orwellin 1984. Mies kuvaili itseään poliittiselta vakaumukseltaan konservatiiviksi."- Breivikin manifesti
MIksi Breivik valitsi manifestinsä lähetyslistalle eräät Suomen Perussuomalaiset kansaedustajat (lienevät näitä maahanmuuttokriittisiä persuja).
Se antaa ymmärtää, että hän tuntee kuuluvansa samaan joukkoon - on "heidän sotilaansa". Varmaan Breivik uskoo saavansa nyt kiitosta heiltä.
- Ei näin!
Breivik on myös vapaamuurari; loosi on tämän vahvistanut. Pidätkö siis suomalaisia vapaamuurareita vastuullisina?
- rapparilista esiin
Moniko suomalainen persu on rappari?
- Vaparit-watch
rapparilista esiin kirjoitti:
Moniko suomalainen persu on rappari?
Viimeisin julkisin lista: http://vaparit.blogspot.com/
- HÖPÖJUTUT
VOI EI ..PERSUJENHAN PITI OLLA NATSEJA TÄMÄN PALSTAN SOLVAAJAJENGIN MUKAAN...NYT NORJALAINEN OLIKIN TODELLISUUDESSA WINSTON CHURCHILLIA IHAILEVA KRISTILLISKONSERVATIIVI !!
MENIKÖ PIELEEN ?- Tarkasti ottaen:.!1%
.
Winston Churchilliä ihaileva, kristilliskonservatiivi ja VAPAAMUURARI!!!!!!
. - Rasisti on raukkis
Persuissa on kaksi leiriä. Osa on sionistikristittyjä sekä rasisteja ja osa on perinteisiä natseja ja rasisteja.
Rasismi(kaiken vieraan pelko) on se side mikä yhdistää kaikkia puolueen kannattajia. - May I ask?
Tarkasti ottaen:.!1% kirjoitti:
.
Winston Churchilliä ihaileva, kristilliskonservatiivi ja VAPAAMUURARI!!!!!!
.
- Jouka_Hainen
Oletus islamin leviämisestä Euroopasta jatkossakin saattaa hyvinkin pitää paikkansa, ja kansantaju sanoisi että leppoisa vasemmistoliberaali suhtautuminen asiaan tätä edesauttaisi. Tämän asian toteaminen ei ole vihanlietsontaa. Toki asian esiintuominen voi herättää epävarmuutta ja pelkoja, kuten epävarma tulevaisuus yleensäkin. Pelottavien asioiden pohtimista ei voida itsessään pitää vihanlietsontana. Eiköhän Anders ollut ihan itse vastuussa teoistaan, toimi nimittäin erittäin suunnitelmallisesti ja määrätietoisesti. Itselleni tuli mieleen Ariel Sharonin edesauttama, kristittyjen falangistien kylmäverinen Sabran ja Satilan pakolaisleirien siviiliväestön teurastus. Eikös tässäkin ollut äärikristillisestä toiminnasta kyse?
- Näin on
Breivik otti Halla-ahon kirjoitukset todesta ja yritti vain pysäyttää Islamin leviämisen. Pitäisikö hänet siis palkita?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/yle-norjan-surmista-epailty-mainitsee-kirjassaan-halla-ahon-/art-1288403333438.html - justjoo22
Näin on kirjoitti:
Breivik otti Halla-ahon kirjoitukset todesta ja yritti vain pysäyttää Islamin leviämisen. Pitäisikö hänet siis palkita?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/yle-norjan-surmista-epailty-mainitsee-kirjassaan-halla-ahon-/art-1288403333438.htmlEpäilen, että Norjan oikeusjärjestelmä kyllä tulee palkitsemaan kyseisen henkilön, jollain pienellä kakulla. Tosin luultavasti liian pienellä.
- 22
Näin on kirjoitti:
Breivik otti Halla-ahon kirjoitukset todesta ja yritti vain pysäyttää Islamin leviämisen. Pitäisikö hänet siis palkita?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/yle-norjan-surmista-epailty-mainitsee-kirjassaan-halla-ahon-/art-1288403333438.htmlYritti estää islamin leviämisen tappamalla kristittyjä? Missä on logiikkasi?
- Eniten_
pistää silmään, että persut ryhtyivät hyvillä mielin jakamaan manifestia toisilleen. Nyt on sitten toinen ääni kellossa, kun lähettäjän ajatukset konkretisoituivat ja hän on saanut "laajempaakin kuuluisuutta".
On oikein, että persut tuomitsevat veriteot ja osoittavat sympatiaansa uhreille ja koko Norjalle, mutta kyllä persujen tulisi myös tuomita islaminvastaisuus ja kiihkoilu joka tällaista tuhoa edeltää. - aivan...
Presidentti Ahtisaari heti vastuuseen iskuista? mainittiinhan hänet kyseisessä manifestissa.
- Soini-88
Tosin Ahtisaaren hän mainitsi negatiivisessa valossa toisin kuin perussuomalaiset, Halla-ahon, Suomen Sisun ja Suomalaisuuden Liiton(jonka johtajana toimii Suomen Sisun ja persujen kunniajäsen eu-parlamentaarikko Sampo Terho) jotka mainittiin erittäin positiivisessa valossa.
- 31
Soini-88 kirjoitti:
Tosin Ahtisaaren hän mainitsi negatiivisessa valossa toisin kuin perussuomalaiset, Halla-ahon, Suomen Sisun ja Suomalaisuuden Liiton(jonka johtajana toimii Suomen Sisun ja persujen kunniajäsen eu-parlamentaarikko Sampo Terho) jotka mainittiin erittäin positiivisessa valossa.
Isänmaallisuus ja yleensäkin suomalaisuus onkin teille kirosana ja halveksunnan kohde.
- Enemmistöläinen
31 kirjoitti:
Isänmaallisuus ja yleensäkin suomalaisuus onkin teille kirosana ja halveksunnan kohde.
Persut häpäisevät suomalaisuuden. Persujen halveksinta ei ole suomalaisuuden halveksintaa.
- persut on syvältä
Enemmistöläinen kirjoitti:
Persut häpäisevät suomalaisuuden. Persujen halveksinta ei ole suomalaisuuden halveksintaa.
"Persut häpäisevät suomalaisuuden."
Valitettavasti näin on.
- 12+58=11
Epätoivo asuu kepulaisten leirissä rökälemäisen vaalitappion jälkeen. Sangen inhimillistä että kaikkeen etsitään syntipukkia, niin tappioon kuin vaikka siihen että oma napanöyhtä haisee pahalle. Nyt sattui oiva aika panna persujen piikkiin kaikki mahdollinen ja mahdoton. Saattaa olla myös hallituspuolueiden masinoima yritys huomion kiinnittämiseksi pois Kreikan lainan (lue konkurssipesälle annetun almun) aiheuttamasta reagoinnista ja kok/sdp:n epäsuosion kasvusta.
Tosiasiahan on, että Norjan murhaaja on mielipuoli, hullu mikä hullu kuten kaikki vastaavat kautta maailman ovat. Ei siinä ole persuilla tai mersuilla osaa ei arpaa. - foobar
Halla-ahon käännetty osa on yhtenä lainauksena kohtuullisen tunnetun norjalaisen blogikirjoittajan kirjoituksessa, jonka itse manifestin kirjoittaja oli lainannut kokonaisuudessaan. Eli lainauksen lainaus. Tähän lainauskokonaisuuteen manifestin tekijä suhtautui selkeästikin myötämielisesti, mutta mikään suora viittaus tai tunnustuksen anto Halla-aholle ei ole kyseessä.
Kaivamalla esiin ja lukemalla alkuperäiset lähteet voi yrittää ymmärtää mistä itseasiassa on kyse. Fiilikseni kuitenkin on, että monelle kirjoittajalle tällainen lähestymistapa olisi niin sanotusti ongelmallinen, koska se pakottaisi harrastamaan muutakin kuin silmitöntä vihaa kuviteltuja vastustajia vastaan.
On epäilemättä helpompaa vihata silmittömästi henkilöä, ryhmää tai ajattelumallia kuin yrittää muodostaa sellaisesta itsekriittinen kuva, joka vaatii jatkuvaa korjailua ja asettaa omankin täydellisyyden kyseenalaiseksi. - näin...
Suomessa vasemmisto/liberaalit -sdp, vasemmistoliitto,vihreät ja rkp -lypsävät valtion ohjaksissa maan työtätekevää kantaväestöä, jakaen sen maksamista verorahoista joutilaalle maahanmuuttajaväestölle, joka kansalaisuuden saatuaan äänestää kiitollisena vasemmistoa. (Alkaa jopaehdolle, esim. rkp:ssä)
Hyvinvointivaltion(jota maan työtätekevän ja verojamaksavan kantaväestön odotetaan ylläpitävän verorahoillaan) pitää sitten ylläpitää kahta parasiittiryhmää; maahanmuuttaneita ja vasemmistoliberaaleja,jotka elävät symbioottisessa suhteessa toisiinsa ylläpitäen ja hyödyttäen toisiaan.
Hallituksessa vasemmistoliberaalit hallitsevat kantaväestön verovaroja ja jakavat niitä maahantulijoille ja itselleen.
Poliitikot ajattelevat vain seuraavia vaaleja ja omaa asemaansa,oman puolueensa pääsyä hallitukseen(verovaroja jakamaan), eivät 10-100 vuoden päähän. Demokraattinen systeemi sallii sisääntulijoiden ujuttautua systeemiin, kohtalokkain seurauksin.
Miksi äänestäjät sallivat tämän?
Koska länsimaalaiset ihmiset haluavat olla "hyviä ihmisiä" ja uskovat hyvää myös muista ihmisistä. Länsimaisen ihmisen usko humaaneihin arvoihin on tehnyt hänet avuttomaksi pahuuden ja moraalittomuuden edessä.n- demosthenes
Tuohon viimeiseen kohtaan: kyllä täällä näköjään on aika paljon vastustusta tätä pahuutta ja moraalittomuutta kohtaan, joka niin mielellään näkee äärimmäisen nurkkakuntaisuuden ja umpimielisyyden kansakunnan pelastuksena.
Todellinen avuttomuus näkyy väkivaltana.
Kuten äskettäin Norjassa.
- realistiperse pSS
Tiivistettyna: Norjan persu kehuu Suomen persuja, ei esim. Suomen kepulaisia. Se on olennaista, kaikki muu lähinnä turhaa selittelyä.
- Mairitteleeko
Lehtitietojen mukaan massamurhaaja sanoo olevansa konservatiivinen . Suomessa ei tietääkseni ole muita konservatiivisia puolueita, kuin Kokoomus.
- sillä sipuli
On kuulunut pitkään norjapersuihin ja sen nuorisojärjestöön.
Eli oli Noirjan persu. - Konservaattori
Persut on tunnetusti hyvin liberaaleja.
- Norjan Jussi
sillä sipuli kirjoitti:
On kuulunut pitkään norjapersuihin ja sen nuorisojärjestöön.
Eli oli Noirjan persu.Myös Norjan persun Iso Jytky jää aikakirjoihin.
- 36+12=jotain
Opettele kirjoittamaan. Norjassa ei muuten ole Perussuomalaiset-nimistä puoluetta. Että sillä lailla.
- tällä lailla
Anteeksi Persusuomalainen... kömpelö näppäilyvirheeni.... NorjanPersuilla on norjankielinen sisarpuolue, jos et tiennyt.. ja sillä on sama persideologia
- Norjassa ei puhuta
Suomea? Tiesitkö sen? Siellä ei ole myöskään Edistyspuolue-nimistä puoluetta.
- ....................
Joskus pitää tappaa 100 henkilöä, jotta säästytään 1000 henkilön kuolemiselta.
- karseata !
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Paatero Ylelle Äärioikeisto erikoistarkkailuun Suomessa/1135268023110
Eiköhän ole tuo teikäläisenkin ip-osoite ole syytä tsekata - Tuomiot teoista
Vaikka Breivik on mulkku, niin en näe, että olisi ollut oikeutettua murhata hänet ennen veritekoa. Tuomiot tulee jakaa vasta tehtyjen rikosten perusteella ja silloinkin kuolemantuomio ei ole oikein.
- erussuom
Aika järkyttäviä nämä perussuomalaisten mielipiteet!
- nazikimppakivaa
erussuom kirjoitti:
Aika järkyttäviä nämä perussuomalaisten mielipiteet!
Lähettävätkö suomalaiset karvaperseäijät kosintakirjeitä Breivikille? Järkyttävää!
- pSS asehullut
Aika moni soinisti on Supon jatkuvassa tarkkailussa. Eikä syyttä.
- 10+10
Supolla on jo hyvin tiedossa haloskan ja kumppaneiden stasi kytkökset (julkaisematon rusilista). Heitä ei enää tarvitse seurata. He saisivat muualla päin maanpetturuudesta pitkät tuomiot.
- prsu
Taitaa olla myöskin eräs takkula tarkkailussa ja hänen taustavoimansa.
- Takkula on
prsu kirjoitti:
Taitaa olla myöskin eräs takkula tarkkailussa ja hänen taustavoimansa.
uskonnollinen hörhö ja jeesustelija Päivi Räsäsen tyyliin.
- Hyvä!
Hyvä!
- onnistunut jakelu
Manifestissa jakelusta kerrotaan:
"If you have received this book, you are either one of my
former 7000 patriotic Facebook friends or you are the friend of one of my FB friends.
...
The content of the compendium truly belongs to everyone and is free to be distributed in any way or form. In fact, I ask only one favour of you; I ask that you distribute this book to everyone you know. Please do not think that others will take care of it."
JaTerhi Kiemunki omien sanojensa mukaan:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011072314103709_uu.shtml
"Viestin on minun lisäkseni kuitenkin saanut hyvin iso joukko muitakin. Minun nimeni oli vastaanottajissa vain osana pitkää listaa
...
välitin sen eteenpäin koko sähköpostilistalleni" - Faktat esiin!
Soini on julkisesti kehunut mm. MTV:lle ihailevansa Norjan Edistyspuoluetta, johon (silloin tuleva) massamurhaajakin kuului juuri siihen aikaan, kun Soini uhosi perustavansa suomeen vastaavan oikeistopuolueen.
Ei siis kannata ihmetellä, että Norjan massamurhaaja sympatiseeraa perussuomalaisia.
http://www.mtv3.fi/uutiset/arkisto.shtml/arkistot/kotimaa/2000/12/39154- Valokeiju
Hulluja maailmassa riittää! johonkin niitten on kuuluttava.
- Syyskuun 11. 2001
Anders Behring Breivik, miten hän poikkeaa George W. Bush'ista, Dick Cheney'stä, Donald Henry Rumsfeld'ista, Paul Dundes Wolfowitz'ista, ..
EI MITENKÄÄN - EI SITTEN M I T E N K Ä Ä N!
- http://alturl.com/gi6y3
- http://alturl.com/feg5g
- http://alturl.com/rqg5i - kyspers
Jäljet johtavat sylttytehtaalle......??
Kuka se ennustikaan pahaenteisesti: "Nyt tuli ISO JYTKY; on tilipäivän aika!!!" ? - manifestin levittäjä
Terhillä oli sitten oikein kiire pistää manifestia eteenpäin koko postituslistalleen?
Eikö roskaposti mene hänellä automaattisesti spämmiin.
Ei, sitten ilmeisesti ollut roskapostiksi miellettyä tavaraa. - uinuva polisaitser
Breivikillä lista, jossa hän kiittelee "suomalaisia patrioottiystäviään". Onkohan sama kuin postituslista?
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011072514107368_ul.shtml- logsi
Breivik "kirjoittaa" myös seuraavaa;
Demands/requests/pleas to our National Military Commands
To the:
The British Armed Forces, The Military of France, The Bundeswehr, The Military of the
Netherlands, The Military of Belgium, The Military of Luxembourg, The Swedish Army,
The Royal Danish Army, The Royal Norwegian Army, The Finnish Army, The Spanish
Armed Forces, The Portuguese Armed Forces, The Italian Army, The Hellenic Army, The
Military of Switzerland, The Austrian Armed Forces, The Military of Iceland, The Armed
Forces of Malta, The Irish Defence Forces
We, the free, indigenous peoples of the United Kingdom, France, Germany, the
Netherlands, Belgium, Luxembourg, Sweden, Denmark, Norway, Finland, Spain,
Portugal, Italy, Greece, Switzerland, Austria, Iceland, Malta and Ireland
hereby demand that our National Military Command immediately and without hesitation
initiate preparations to seize political control of the country through a coup d’état,
declaring martial law, suspending the constitution, securing the national borders, key
institutions, arrest, try and execute all category A and B traitors and implementing
cultural conservative rules and regulations (through military tribunals).
Pitäisikö Suomen armeija asettaa erityistarkkailuun sotilasvallankaappauksen varalta?
- Berluskooni
Helle vetää täällä porukan sekaisin!
- 257
Ei,kyllä hallituspuolueiden kannattajat on ihan oikeesti sekaisin!
- hgjtyui
Ehkä Suomenkin natsitsunamin selvittely jätetään ns. peltipoliisien hommaksi? Niin on mukavampaa ja vaarattomampaa?
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201107250182749_ul.shtml - Kokoomus rules!
Kannattaako olla demari??
- Kauheaa!!!
Kauheaa menoa! Voi noita persuja!
- gg111111111111
Kauheaa!!! kirjoitti:
Kauheaa menoa! Voi noita persuja!
... ja kaiken tämän päälle PERSU Hakkarainen vetää PERSEET olalle, ja koska kaikki kuitenkin on menossa päin PERSETTÄ, niin ei se mitään.
- SS tarkkailija
Tämäkin kannattaa lukea. Soinin on enää turha selitellä tai punastella äärioikeistolaisia sympatioitaan.
http://www.talouselama.fi/uutiset/article622667.ece - Läskiporsas
>. Hän uskoo ennustuksiin, joiden mukaan Islam on vallannut länsimaat 50-100
>vuoden kuluessa - kirjoituksiin joissa kerrotaan länsimaisten
>vasemmistopuolueiden ymmärtämättömyydessään tekevän yhteistyötä
>islamistien kanssa jonka lopputuloksena nämä lopulta pääsevät niskanpäälle.
>Breivik halusi pistää tälle menolle stopin. Breivikin teko oli tätä taustaa vasten
>looginen kaikessa mielipuolisuudessaan.
Ei toi ole uskon asia, vaan jokaisen todennettavissa oleva asia. Taulukkolaskentaohjelma vaan esiin ja numerot peliin. Tässä hyvä suomalainen artikkeli asiasta:
http://www.muutos2011.fi/vb/entry.php?152-Vieraskyn�-Alaviitteit�-Khaddafin-puheeseen - ääni kentältä
Miksi Soini oli eilen ihan puliukon näköinen Irlannista tullessaan? Kova "pyhiinvaellus" -ryyppyputki takana?
- ihmiselle hyvä
Breivik tykkää persuista ja persut Breivikistä. Tunne on molemminpuolinen.
http://www.hs.fi/paakirjoitus/artikkeli/Hirvittävä teko mutta /1135268139838/?cmp=tm_etu_paakirjoitus - rassistilietsoja
ai niin, meinas unohtua..
http://thereligionofpeace.com/
breivik taitaa olla huva jatka.. olis vaan pitanyt jihad kouluttaa ensin...
siita olis pin latekin ollut tyytyvainen..
muslimeillahan ei ole valia ketka kuolevat...?
-allahu agbarr! - SS Saareen Soutajat
Breivik on ilmeisesti "Norjan paras persu"??
Kenestä mahtaa tulla "Suomen paras persu"??- Valokeiju
Jos tämmoinen sinisilmäisen fiksuus politiikassa jatkuu, Suomi on väistämättä tulevaisuudessa muslim valtio. Silloin lakeja ja sääntöjä ei enää välttämättä säädä politiikka vaan uskonto. Kannattaisi ottaa huomioon reaaliteetit.
En kirjoittelisi ehkä tänne, jos Afrikkalainen mies ei olisi minua lähes tappanut. "Maan alla olen elänyt melkein 20 vuotta, kun tappouhkaus on päällä!"
Parempi havahtua hereille, ennen kuin on liian myöhäistä!
- Realistiperse
Persuista löytyy lähinnä ikiloikkareita, poliittisia sekasikiöitä, sivareita ja puskistahuutelijoita. Tuskinpa pystyvät juuri muuhun kuin kaljankiskontaan?
- Valokeiju
Breivik uhrasi itsensä tullakseen sankariksi. Muslimit uhraavat itsensä päästäkseen paratiisiin. Tämä on juuri sitä evoluution tuomaa maailmanlopun enteilyä!
Kun luontoyhteys katkeaa, sydän kylmenee ja nupista rupeaa sinkoilemaan mutterit!
Luomuruokaa ja luontoretkiä, sillä maailma pelastuu! Tosin jos Eurooppa täytetään Afrikkalaisilla, ei täällä pian enää ole luontoa minne mennä hoivaamaan itseään.- SS Saareen Soutajat
Onko kolmasosa persuista suuria Breivikin ihailijoita? Siltä ainakin vaikuttaa, kun seuraa nettikeskusteluja.
- kylmää faktaa,,,
SS Saareen Soutajat kirjoitti:
Onko kolmasosa persuista suuria Breivikin ihailijoita? Siltä ainakin vaikuttaa, kun seuraa nettikeskusteluja.
Jos persujen enemmistö alistuu natsisiiven edessä, myös he ovat 100% vastuussa.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/114347-kiviniemi-pani-lusikkansa-halla-aho-soppaan
- kenttä kysyy
Lähettikö Breivik lämpöisiä terkkuja Jussille?
- pSS aateveljet
Breivik luottaa suomessa vain persuihin. Ei lähettänyt manifestiaan muille puolueille.
- kenttä sanoo
Ja Soini senkun kiemurtelee. Huh huh!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Timo Soini Rikostuomio toisi potkut Halla-aholle/art-1288335071214.html - Isänmaanystävä
Ai niinkö?
- rakkaudensanomaa
Onko videokin jo katseltu aateveljien kaljailloissa?
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011080914179710_ul.shtml
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517199Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235536- 1152595
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162087Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361778Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111013- 59961
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45909Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32904