Siteerattu kohta

mitstästä?

" Suomessa vasemmisto/liberaalit -sdp, vasemmistoliitto,vihreät ja rkp -lypsävät valtion ohjaksissa maan työtätekevää kantaväestöä, jakaen sen maksamista verorahoista joutilaalle maahanmuuttajaväestölle, joka kansalaisuuden saatuaan äänestää kiitollisena vasemmistoa. (Alkaa jopaehdolle, esim. rkp:ssä)
Hyvinvointivaltion(jota maan työtätekevän ja verojamaksavan kantaväestön odotetaan ylläpitävän verorahoillaan) pitää sitten ylläpitää kahta parasiittiryhmää; maahanmuuttaneita ja vasemmistoliberaaleja,jotka elävät symbioottisessa suhteessa toisiinsa ylläpitäen ja hyödyttäen toisiaan.
Hallituksessa vasemmistoliberaalit hallitsevat kantaväestön verovaroja ja jakavat niitä maahantulijoille ja itselleen.

Poliitikot ajattelevat vain seuraavia vaaleja ja omaa asemaansa,oman puolueensa pääsyä hallitukseen(verovaroja jakamaan), eivät 10-100 vuoden päähän. Demokraattinen systeemi sallii sisääntulijoiden ujuttautua systeemiin, kohtalokkain seurauksin.

Miksi äänestäjät sallivat tämän?
Koska länsimaalaiset ihmiset haluavat olla "hyviä ihmisiä" ja uskovat hyvää myös muista ihmisistä. Länsimaisen ihmisen usko humaaneihin arvoihin on tehnyt hänet avuttomaksi pahuuden ja moraalittomuuden edessä."

2

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lisäys!

      Suomessa lisärasitteena on yhden pienen kansanosan hyysäys pääväestön kustannuksella.

      Vastoin kansan suuren enemmistön tahtoa korruptoituneiden päättäjien avulla.

      • paradoksi..

        Rkp-media pauhaa, että "meitä ei vaienneta", "avoin keskusteleva yhteiskunta on säilytettävä", ja samaan aikaan ei maassa saa keskutella kielipolitiikasta.
        Ei saa keksutella, että kansan enemmsitö on aina vastustanut pakkoruotsia.
        Tämä vaetaan ja sensuroidaan ja nyt rkp-media ja rkp:n poliitikot vaativat lisää sensuuria!

        Mikä paradoksi!

        Ovat olevinaan avoimia ja demokraattisia ja keskustelevia, vaikka kielipolitiikassa ollaan kuin totalitaristisessa valtiossa; ei saa puhua ja jos puhuu yritetään tukkia suu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      63
      6121
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      81
      3716
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2791
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      2279
    5. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      42
      2211
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1863
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1689
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      85
      1302
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1246
    10. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      29
      1213
    Aihe