Norjan massamurha on kammottava esimerkki siitä,mihin uskonvarmuus johtaa.Suunnitteli tekoaan vuosikaudet,pyrki mahdollisimman suureen kuolleiden määrään,valitsi kohteikseen lapsia,ja kaiken tämän jälkeen määrittelee itsensä ristiretkeläiseksi.
Ja tyyppi saattaa päästä vapaaksi 21 vuotta istuttuaan.
Vahva Usko
10
66
Vastaukset
- uskis
Ja vankilassakin vain Evankeloi innolla, veronmaksajien rahoilla.
Käyttää nettiä Twitteriin sekä muiden manamiseen helvettiin.
== Juuri samanlainen tyyppi, kun palstalla majailevat Kristityt. Eroan kohta kirkosta, eikä sitä voi estää enää mikään. Sain tarpeekseni Jeesuksesta- Nimi Erkki
"Eroan kohta kirkosta"
Niin kannattaa tehdä. Siellä ei ole muita kuin kiusanhenkiä.
- häpeäsit ....
No mitä sitten on Matti Saaren ja Auvisen ateistiset murhat. He eivät ainkaan olleet uskovaisa. Älä sekoita mielisairaita tällasieen. Typerää on elostella ja mainostaa ateismia moisen kauhutapahtuman nojalla.
- häpeäsit ....
– Kovin sekoilevaa tekstiä, siinä on vapaamuurareita, ilmeisesti erilaista kristillistä fanatismia ja sen kaltaista, sanoo Halla-aho.
Jeesus vastuuseen, ja mestaamoon! - Olly
häpeäsit .... kirjoitti:
– Kovin sekoilevaa tekstiä, siinä on vapaamuurareita, ilmeisesti erilaista kristillistä fanatismia ja sen kaltaista, sanoo Halla-aho.
Jeesus vastuuseen, ja mestaamoon!"Jeesus vastuuseen, ja mestaamoon! "
Ja saman tien Aku Ankka!
- ?????
''No mitä sitten on Matti Saaren ja Auvisen ateistiset murhat.''
Miten murha voi olla ateistinen? Toinen heistä kertoi menevänsä helvettiin, millainen ateisti muka uskoo helvettiin.
''Typerää on elostella ja mainostaa ateismia moisen kauhutapahtuman nojalla.''
Miksi et piipittänyt silloin kun uskovaiset mainostivat kristinuskoa kouluampujien voimalla? Alkanut mennä vähän yli tämä ampumistapauksella mässäileminen, omaisten ja läheisten tuskaa tämä ei nokkiminen puolen ja toisin ei lievennä mitenkään.
- Elostelua
Hitlerin ja Stalinin masinoimia massamurhia ei pidä myöskään repostella,kun se ei vähennä omaisten tuskaa ollenkaan?
Elostelua kirjoitti:
Hitlerin ja Stalinin masinoimia massamurhia ei pidä myöskään repostella,kun se ei vähennä omaisten tuskaa ollenkaan?
Kuka niillä on sitten repostelleet. Elleivät sitten ääripäät?
- Elostelua
atac kirjoitti:
Kuka niillä on sitten repostelleet. Elleivät sitten ääripäät?
Minä olen Elostelua - katso nimimerkkini.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717688Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245676- 1232642
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172162Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361795Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111047- 59973
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32941Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45941