vaikuttaneen "kreivin": suuruudenhulluus, kuvitelmat omasta miljönääriydestä, olemattomilla tutkinnoilla kehuskelu, käsittämättömät ja vainoharhaiset visiot. manifestien tehtailu.
Onneksi "kreivi" on ilmeisesti siirretty pysyvästi lataamoon.
Breivik tuo kovasti mieleen scenessä aiemmin
11
244
Vastaukset
- Onko kreivin
olinpaikasta tarkempaa tietoa? Ei ole ainakaan nettiin kirjoitellut pitkään aikaan mitään.
- Kysympä vaan
Breivik on kai reino/hommalaisuuden äärimuoto, kannattaa samoja arvoja, älykkö ja islamkriittinen. Milloinkohan Suomessa reinolaisuus lähtee tälle linjalle? Reinot ovat jo kauan aikaa puhuneet katolta äänestämisestä, Halla-ahokin on tunnettu aserakastaja, ampumaharrastaja... Supon tulisi pysäyttää hommalaiset reinot ennen kuin on liian myöhäistä. Miksi muuten Breivik ylistää Halla-ahoa, ja miksi perussuomalaisille lähetettiin herran kirja? Onkohan heikäläisillä yhteyksiä keskenään?
- Juu, ja asiathan
varmaan paranevat sillä että äärivasemmistoa ärsyttävää sananvapautta rajoitetaan ja lisätään maahanmuuttoa...
- KM-Hommaterror
Milloin Homman radikaali siipi, ellei jopa eräänlainen maanalainen Hommajärjestö näytä jotain jytkähtävää merkkiä olemassaolostaan?
- Kenen avulla ketä?
Breivik 1) vastustaa muslimeja, 2) päästää päiviltä valkoisia norjalaisia - voimmeko tästä jo päätellä, keiden hyödyllinen idiootti on kyseessä? Mielestäni voimme.
- Syvä tausta
Kenen avulla ketä? kirjoitti:
Breivik 1) vastustaa muslimeja, 2) päästää päiviltä valkoisia norjalaisia - voimmeko tästä jo päätellä, keiden hyödyllinen idiootti on kyseessä? Mielestäni voimme.
Unohdit sanoa vielä, että 3) Breivikin joukkosurma vauhdittaa maahanmuuttoa ja monikulttuurisuutta koko Euroopassa ja tekee niiden kritisoimisesta yhä mahdottomampaa. Mikä tietysti sopii vain paremmin mainitsemaasi kaavaan.
- ..............
Kreivi alias "rampa käsi" on täysin vaaraton hullu. Pikkuisen rasittava vain.
- -
Entä yhtäläisyydet Rotuliberaaliin?
- Ne ovat vielä
ilmeisempiä. Kaikki muistavat uhoamisen "katoilta äänestämisestä"
- OldScMike
Mielestäni Norjan valkoisten teurastajan "aatemaailma" täsmää aika lailla erään Oulussa asuvan,nyt Helsingissä työskentelevän helluntailaisen kanssa.Voin tietenkin olla väärässäkin.
- Hedolf Russ
Kovastipa täällä taas kritisoidaan Oululaista kristittyä. Tulee ihan Starwars ukon jutut mieleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1212243Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n562176Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501865EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt71407Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan771395- 941377
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191161Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311150Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men621123- 68989