Halusin katsoa tänään puoliltapäivin Norjan uhrien muistotilaisuuden, mutta yllätyksekseni huomasin, ettei YLE jostain syystä tätä televisioikaan. Töllöstä tuli vain jokin espanjankielinen saippuasarja. Onneksi naapurilla on taivaskanavat, BBC World News näytti lähetyksen maailmanlaajuisesti, simultaanitulkkauksen kera.
Miksi YLE ja sen johtaja Lauri Kivinen eivät näyttäneet muistotilaisuutta? Surullista.
Yle boikotoi Norjan uhrien muistotilaisuutta
2
77
Vastaukset
- jotaintolkkuasentään
No voi hyvänen aika sentään. Näithän halutessasi tuon tilaisuuden, miksi siis muiden olisi pitänyt jättää Naapurina Madridissa näkemättä jotta joku surutilaisuus oli näytetty. Buu-huu. Kaikella kunnioituksella vainajia kohtaan, heitä voi mennä suremaan ja kunnioittamaan vaikka Norjan suurlähetystön luokse vaikka kukkia viemällä tai mennä kirkkoon ja viettää siellä hiljainen hetki. Telkkari ei ole mikään surujuhlien muistelupaikka. Yle teki aivan oikein.
- 20,13
Tämä ohjelma tuli yle-areenalta suorana lähetyksenä netistä. Ei ollut suomenkielistä selostusta,muttei tarvinnutkaan. Harras ja liikuttunut tunnelma välittyi silti kotikatsomoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2063786Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.962192Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311234
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621216- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???447978