Onhan hommaforum siivottu hyvin?

Onhan hommaforum siivottu sitten perusteellisesti hyvin? Sunnuntaiksi revittiin sopivasti tauko, jota perusteltiin muun muassa sillä, että foorumi viettää verilöylyn vuoksi hiljaista hetkeä, mutta armoton tosiasia on se, että hommafoorumilla jaetaan pääperiaatteessaan täysin samat ajatukset mitä norjan verilöylyn järjestäjän pääkopasta löytyy.
7118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

HILJAA PUNAMÄDÄTTÄJÄ! Homma seisoo vankasti Breivikin takana. Kristillissosialistinen maahanmuutajavastainen linja ei petä! Kaikki kunnia Anders Behring Breivikille ja jaloille sotureille!

Äänestä
  • Kyllä siellä on delete-nappi kiivaassa käytössä. Hikinen iltapäivä moderaattoreilla mutta työ tekijäänsä kiittää.

    Mikään ei silti poissulje sitä asiaa, että Breivikin arvomaailma on yksi yhteen 90% hommafoorumiin kirjoittelijoiden kanssa.

    Äänestä

on Juan nettipunakaartin kera tullut tänne taas irvailemaan. Heittonne ovat tökeröitä ensinnäkin sen vuoksi, että fasistit ja kansallissosialistit vastustivat kiivaasti niin vapaamuurariutta kuin nyös siionismia, jota Edistyspuolueen Breivik puolestaan kannatti.

Toiseksi, on täysin eri asia kannattaa maahanmuuttokritiikkiä kuin mennä surmaamaan nuorukaisia. Vähän sama jos sanoisi, että Piffin ja Takun romantikkorebelit ovat täysin samaa porukkaa kuin Baader Meinhoff, koska sekin kannatta porvarillisen yhteiskunnan tuhoa ja mädätystä.

Äänestä

Eihän tässä ketjussa ole puhunut natseista tai fasisteista kukaan muu kuin sinä. Taitaa sedällä ikä painaa siihen malliin että kannattaisi jo viimeinkin jättää nettipalstoilla päteminen lopullisesti kun se ei kerran suju sitten millään.

Parempi kuin keskityt jatkossa vain juomaan kaljaa ja kuuntelemaan natsipunkkia.

Äänestä
  • Tätä ketjua lukiessa ei kellekään jaa epäselväksi että Takun ym. vastaavien foorumien trollit ovat vallanneet tämän palstan.

    Äänestä

  • 2+8 kirjoitti:

    Tätä ketjua lukiessa ei kellekään jaa epäselväksi että Takun ym. vastaavien foorumien trollit ovat vallanneet tämän palstan.

    Kannattiko Breivik fatphobiaa?

    Äänestä

Suomessa on sanan-ja ilmaisunvapaus kuten myös kokoontumisvapaus.
Nämä on arvokkaita omaisuuksiamme. Muutokset tässä maailmassa lähtee ainoastaan avoimuudesta. Näistä pidetään kiinni jatkossakin !
Sensijaan väkivallan tuomitsee varmasti jokainen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Uffe Ulman kirjoitti:

Onhan hommaforum siivottu sitten perusteellisesti hyvin? Sunnuntaiksi revittiin sopivasti tauko, jota perusteltiin muun muassa sillä, että foorumi viettää verilöylyn vuoksi hiljaista hetkeä, mutta armoton tosiasia on se, että hommafoorumilla jaetaan pääperiaatteessaan täysin samat ajatukset mitä norjan verilöylyn järjestäjän pääkopasta löytyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu