Norjan massamurhaaja Anders Breivik on kertonut kannattavansa Jussi Halla-ahon ulkomaalaisvastaisia, erityisesti muslimivastaisia ajatuksia.
Anders Breivik on ensimmäinen Halla-ahon oppilapsi joka lähti aseellisesti toteuttamaan Halla-ahon ajatusta ihmisarvon halveksittavuudesta.
Perussuomalaisten kansanedustaja Raimo Vistbacka on julkisuudessa todennut että hän kannattaa myös Halla-ahon ajatuksia maahanmuuttajista.
- Halla-ahon kirjoitukset ovat johdonmukaisia ja hienosti formuloitu, jos niitä lukee enemmän, hän sanoo.
Raimo Visbacka kannattaa Halla-ahon ideologiaa
6
62
Vastaukset
- Vanha äänestäjä
kansanedustaja Raimo Vistbacka, olen syvästi pettynyt sinuun!
- pSS:n pettämät kysyy
Soini jopa kehua retostaa julkisesti, kuinka "hyvä Norjalainen Edistyspuolue on ja se ei ole yhtään äärioikeistolainen tai rasistinen".
Taitaa Halla-aho olla jopa liberaalimpi, kuin Soini tai Vistbacka? - Tiedetty myös Osloss
pSS:n pettämät kysyy kirjoitti:
Soini jopa kehua retostaa julkisesti, kuinka "hyvä Norjalainen Edistyspuolue on ja se ei ole yhtään äärioikeistolainen tai rasistinen".
Taitaa Halla-aho olla jopa liberaalimpi, kuin Soini tai Vistbacka?No onhan nämä asiat tietenkin tiedetty myös Norjassa, ja Soinilla on Brysselissä ollut paljon aikaa solmia suhteita kaikkiin populistipuolueisiin, vaikka toki häneltä veikin paljon aikaa puolueen uuden energiapoliittisen ohjelman kopioiminen kopiokoneella.
- totuutta edes joskus
Toimiko Saarakkala viestinviejänä? Siinäkö syy, miksi Vesku vetäytyi kulisseihin?
- näin tänään...
Breivik puolestaan kehui kuulusteluissa "hengenheimolaisiaan".
http://yle.fi/uutiset/teemat/Norjan_tragedia/2011/07/breivik_kertoi_jarjestaytyneista_hengenheimolaisista_2746308.html - tappolistan tekijät?
näin tänään... kirjoitti:
Breivik puolestaan kehui kuulusteluissa "hengenheimolaisiaan".
http://yle.fi/uutiset/teemat/Norjan_tragedia/2011/07/breivik_kertoi_jarjestaytyneista_hengenheimolaisista_2746308.htmlOvarko nämä Halla-ahon porukat laatineet Breivikille listan niistä 5 000 suomalaisesta jotka he aikovat ensiksi teloittaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874028Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242891No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750