OIKEASTI NYT IDEOITA! :o

oikeastiapua

Eli siis mä olen pitämässä synttäreitäni TÄMÄN VIIKON SISÄLLÄ! Ja kaikki muu on valmista kuin joku yksi yhteinen ohjelma tekeminen. Mulla on jo sellanen tietovisa juttu mutta mitään yhteistä ei ole ? Eli siis musiikkia saa, takapihalla pidetään, eli tilaa jonkin verran ja näin. Joten vastaa pliis NOPEASTI tähän, vaikka ideasi olisi aivan surkea ja käytetty! Mieluiten jotain yhteisiä juttuja siis. Tyttöjä ollaan, tunnetaan kaikki toisemme hyvin, ja semmosta! VASTAA NYT PLIIIIIIS!!!!

1

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pari ideaa

      SIIISSS IIIKKK PLIIIIS VASTAAAA!!!1!1!!1111!11!!!!

      Tämän tyyliset viestit pois kiitos. Asiallisestikin voi pyytää pikaista vastausta.

      Vastaanpa nyt kuitenkin kysymykseesi.

      Mulle tuli mieleen suklaan syönti kisa. Eli ostat suklaalevyn/levyjä. Sitten tietyssä ajassa pitää syödä mahdollisimman paljon sitä haarukalla ja veitsellä vanttuut kädessä. Pidä vaikka suklaa ennen kisaa jääkaapissa tai ei ainakaan auringossa, jottei pehmene.

      Toinen idea: Hommaa vanhoja aikakaus- ja sanomalehtiä, erivärisiä papereita/kartonkeja ja kyniä ja askarrelkaa yhdessä "ystävyystaulu" tai synttärikortti sulle. Eli isoon kartonkiin leikkaatte kaikkia kuvia ja kirjottelette inside-juttuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      165
      11241
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      49
      6461
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      58
      4684
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      64
      4557
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      80
      4498
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4072
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3823
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3492
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3371
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3246
    Aihe