Norjalaiset ovat surkimuksia

Pertsa.

ja varsinkin ne poliisit,he eivät edes osaa laskea.
Murhattujen määrä on "laskenut" jo lähes kolmellakymmenellä,68;n joka sekin on kuusikymmentäkahdeksan liikaa.
Mutta tässä näemme mihin liberaalivasemmisto ajaa eurooppaa,vähentämällä poliisien varoja norjalaispoliisilla ei edes ollut sopivaa venettä lyhyttä merimatkaa varten, saati rynnäkkökopteria jolla saarelle olisi päästy muutamassa minuutissa ja saatu murhaaja tähtäimeen.
Itse olen sitä mieltä että aseistetut vartijat on saatava joka kouluun ja päiväkotiin,sairaalaan jne,myös tälläisissä nuorten leireissä aseistetut vartijat eivät olisi turhake,tämä tragedia sen taas todistaa.

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 27

      Eikös sinun kaltaisesi latvakakkosen kuuluisi olla iloinen että ei ole tarpeeksi poliiseja ottamaan teitä kaikkia pikku psykopaatteja kerralla kiinni ?

      • mikset ollu mukana?

        Turpa kiinni sosialistipaapoja!


      • Pertsa.

        Lisää poliiseja kaduille,pamppua hipeille,olisi sinunkin naamasi mustana.


    • klöjlökj

      80 - 68 = 12

      Sinä saat vastaukseksi lähes 30. Kukahan tässä ei osaa laskea?

      • Pertsa.

        Vitun idiootti.
        Uhreja sanotaan nyt olevan 68 ja niitä eilen uutisoitiin olevan 98,eikö ne silloin ole laskenut 30:lle?
        Nyt vasuri menee Ojalan oppikouluun uudestaa.


    • Vasemmistorikolliset

      vaativat poliisin määrärahojen jatkuvaa vähentämistä, jotta saisivat vapaasti rellestää kaduilla viinan ja huumeiden johdattamia tekoja tehden.

      • Pertsa.

        Juuri noin, vasemmisto vaatii mm vapaata liikkuvuutta ja tuomitsee Tanskan rajatarkastukset rasismina.
        Huumeita ja paskasakkia tulee ikkunoista ja ovista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      275
      17546
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5645
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      121
      2631
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2135
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1788
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1040
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      970
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      933
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      931
    Aihe