Pohjoismalaiset täysiä juntteja.

raha menee rosvoille

kaikki ovat täällä aivan vauhkona ,kun näkevät täällä mustan miehen tai huntupäisen naisen. Ja jo täällä aletaan vouhottaan ja aseita heiluttaan Luullaan ,että veromarkat menevät heihin. Sitten täällä joku Urpilainen jankuttaa ,että jokainen syrjäytynyt nuori maksaa valtiolle 100 tuhatta euroa vuodessa.
Ja niinhän se maksaakin ,kun katsoo miten rahaa syydetään valtion taholta "yksityisyrittäjille"jotka nuoria hyväksi käyttäen ja alistaen kuriinsa saavat valtiolta niin paljon vain kuin kehtaavat pyytää ja ajelevat kylillä hummereilla.
Tarkoitan näitä nk.sijaiskoteja ,joihin otetaan lapsia pakkohuostaan. Monesti heidän perheissään on pahoja taloudellisia ongelmia ,mutta niissä ei olla valmiita auttamaan edes muutamalla tonnilla vuodessa ,joka saattaisi auttaa jo radikaalisti perhettä ,mutta tosiaan sos.demokraattien taholta kerrotaan ,että huostaan otettu lapsi maksaa 100 000 euroa vuodessa eli saman ,jonka maksoin omasta asunnostani 17 .ssa vuodessa.

2

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei näin

      Tämä aiheuttaa vähemmistössä katkeruutta ja tähän olisi puututtava tiukentamalla kontrollia. Seuraamukset on nähtävissä Norjan ampuma tapauksessa. Sinun kaltaiset ihmiset antavat kannatusta yhteiskuntavastaiseen toimintaan käytännössä. Toiko Norjan tapahtumat mielihyvän tunteen? Te olette äänekkäimpiä kirjoittajia netissä.

    • väestön seks. kiihot

      Väestön seksuaalinen kiihottaminen ehdottomasti estettävä siksi kaltaisiltasi vihan lietsojilta on vietävä ääni mediassa!

      http://www.hs.fi/paakirjoitus/artikkeli/Yhteistä hyvää pitää puolustaa/1135268010658
      "Yhteistä hyvää pitää puolustaa, vaikka se sitten vaatisi siviiliuhrejakin."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      269
      17423
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5602
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      118
      2622
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2122
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1786
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1028
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      966
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      924
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      920
    Aihe