Pelkuri-Soini vaikenee

Miksi Soini ei sano mitään Norjan joukkomurhasta. Hän on nostattanut maahanmuuttovastaisella politiikalla Suomessakin sellaisen hengen, että massamurhaajakin hyväksyy sen. Mutta Soini ei uskalla suutaan avata.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Suomalainen media ei vaadi kultapojaltaan minkäänlaisia vastauksia. Jos kyseessä olisi keskustalainen massamurhaaja, media vaatisi tilille Vanhasen, Kiviniemen, Kekkosen jne.

Äänestä

Avaaja? Saatko hinnan avausten määrästä? Avaat älyttömiä juttuja urakalla. Mene vaikka puololja kerää?
Tiedätkö, että olet puolueesi emäpelle?

Äänestä
  • Avaaja voisi käydä lääkärissä tarkistuttamassa lääkityksensä.

    Äänestä

Avaaja kumpi on älykkyysosamääräsi? Toi kuus , vai seiska?
Rohkeasti esiin!

Äänestä

Minkä ihmeen takia Soinin pitäisi asiaa kommentoida? Norjan tapahtumat ei liity PerusSuomalaisiin millään tavalla.

Äänestä
  • "Mutta Soini ei uskalla suutaan avata."

    Äänestä

  • M. O.T kirjoitti:

    "Mutta Soini ei uskalla suutaan avata."

    Miksi ei uskalla löyhäpää? Sinäkin auot isoa kitaasi, vaikka ei mitään järjelistä sieltä tule?
    Soini on lomalla.

    Äänestä

Soini on hiljentymässä Irlanissa. Mutta avaaja on sitäkin paljon äänessä.
Kyllä Soini sanottavansa sanoo vaikka näitä avaajan tyylisiä hätäpaskan tekijöitä näillä saiteilla riittää.

Äänestä

Kerros seuraavaksi monenko muun puolueen puheenjohtajat ovat asiaa kommentoineet? Miksi juuri Soinin pitäisi?

Äänestä

Ootko joku hörhö! Miksi Soinin pitää olla vastaamassa jonkun sekopään teoista??
Soini ei ole nostanut mitään muukalaisvihaa, sen sijaan sinä luot jänniteitä näihin asioihin. Ulkomaapolitiikkaa kohtaan saa olla kriittinen, ilman että on rasisti.

Äänestä

Liian vähän ja liian myöhään.

Äänestä

Naurettavaa porukkaa !

Äänestä
  • Soinismin sanakirjasta:

    Kuka on hyötynyt Soinin suuresta vaalivoitosta?

    Vastaus: Vain rasistit!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


7+6 kirjoitti:

Miksi Soini ei sano mitään Norjan joukkomurhasta. Hän on nostattanut maahanmuuttovastaisella politiikalla Suomessakin sellaisen hengen, että massamurhaajakin hyväksyy sen. Mutta Soini ei uskalla suutaan avata.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu