Maailma muuttuu veliseni.Sananvapaus on viety tai viemässä ja kaikki kuunnellaan mitä kirjoitellaan.Poliisi ym. tahot kertoo kuuntelevansa ja kaikki mitä voi kirjoitella.siis aikamoista stasi tekstin tutkintaa ja sanotaan , että suomen maassa on vapaata ja saa olla vapaasti.Demokratiaako ja vai kyyttäystä kaikilla mausteilla.Mielipiteeni on että väkivaltaa tapahtuu ja on tapahtunut ennen tietokoneita ja keskustelu palstoja.Mietin vain aina yleensä syyn saa sellaiset jotka ei tee mitään vastaavia tekoja kuin terrorin tekijät ja näin saa tekijät asiansa tehtyä ja voimaa sellaisesta!
Palstat kiinni
3
<50
Vastaukset
- Keskusta ihminen
Äärioikkikset juoksivat puskiin piiloon. HS.n sivuilla tuttua äärioikkista ei ole kuulunut pariin päivän. Poliisin tarkkailu alkoi polottaan tai HS antoi potkut.
Sellainen vapaus ja sellainen demokratian esikartano ,miksi sitten nämä ääriluukutukset toimivat sanan vapauden turvin tuli kerran polliisi herrat ovesta läpi kun kuulemma "kuului" ääniä.Minkähänlainen ratsia syntyy kun marssilaiset ..eiku Marxismin ajattelijan pojan pojat saavat tietokoneen netti yhteyden ja sanallisen argumenttinsa julki eli kuka sanoi mitäkin ja missä!
- Nyt..
Demareista ainakin Tuomioja näyttäisi olevan sillä kannalla, että kirjoitellaan vain nimillä nettiin, perustuslainvastainen ajatus näyttäisi olevan.
"Professori Tuomiojalle: ”Ajatuksesi on lain vastainen”
Emeritusprofessorin mielestä netissä pitää saada esiintyä anonyymisti. Erkki Tuomioja (sd.) vaati aiemmin, että netissä saisi kirjoittaa vain omalla nimellään.
Informaatio- ja teknologiaoikeuden emeritusprofessori Jukka Kemppinen suitsii ulkoministeri Erkki Tuomiojaa (sd.) tämän ehdotuksesta, että nettiin saisi kirjoittaa vain omalla nimellään."
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/114281-professori-tuomiojalle-”ajatuksesi-on-lain-vastainen”
Melkoista sensuuriahan se olisikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925941
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv943011Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48764