"Tanskalaisen islamvastaisen puolueen jäsenet pitävät säännöllisiä ampumaharjoituksia, kertoo sanomalehti Fyens Stiftstidende.
Lehden mukaan Vapaa Tanska -puolueen jäseniä kokoontuu viikoittain harjoituksiin puoluejohtaja Michael Ellegaardin luokse Odenseen".
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011072614115658_ul.shtml
Ellegaardin mukaan harjoituksia jatketaan Norjan terrori-iskuista huolimatta. Hän sanoi opettavansa ihmisiä puolustamaan kotiaan "varkailta ja muslimeilta".
Tanskalaiset islam-kriitikot pitävät ampuma-
8
<50
Vastaukset
- .
Ja muslimi"pakolaiset" käy "kesäleireillä" Pakistanissa.
Silmä silmästä. - Sepe Kaituri
Ne jotka islamin uhasta ovat vaahdonneet ovat itse yhteiskunnan suurin uhka, porukka joka haluaa kylvää epäluuloja ja pelkoja sekä lietsoa väkivaltaa.
Norjantappaja, koulusurmaajat, ostariampujat ja pommimiehet ovat olleet nuoria valkoihoisia skandinaavi miehiä... luterilaisen yhteiskunnan kasvatteja.
En pelkää muslimeja, hommafuurumilaisia ja muita rasisteja kyllä!- nyt meni liianpitkäl
SINÄ SIIS VÄITÄT MEITÄ HOMMALAISIA RASISTEIKSI???
Muslimeista me olemmekin samaa mieltä ilkeitä rasisteja kuten muutkin äärioikeistolaiset kokoomuksen äänestäjät.
- miekkalähetys
Ihan luonnollista valmistautua tulevaan uskontojen sotaan.
- X
Uskontojen yhteentörmäys Euroopassa näytää vääjäämättömältä lähitulevaisuudessa. Onneksemme se alkaa Etelä-Euroopassa, joten meillä on hieman aikaa reagoida siihen.
Jokainen maa, jossa on paljon islamin ja kristittyjen edustajia, ajautuu jossakin vaiheessa sisällissotaan, kuten entinen Jugoslavia, Kypros, Libanon tai Kaukasuksen valtiot.
Kulttuurien erot vain ovat liian suuret, jotta rauhallinen rinnakkaiselo onnistuisi.- Vihaan uskontoja!
2010-lukua eletään ja uskonnot yhä ongelma... mikä vittu saa nykyihmisen sekoamaan tuhansia vuosia vahoihin kansansatuihin jumalauta!!!
Uskonnot ovat ihmiskunnan syöpä, varsinkin juutalaisuudesta siinneet Abrahamilaiset uskonnot Kristinusko ja Islam joiden takia ihmiskunta on kärsinyt ja 2000 vuotta noitavainoista, ristiretkien kautta terrorismiin! - .
Vihaan uskontoja! kirjoitti:
2010-lukua eletään ja uskonnot yhä ongelma... mikä vittu saa nykyihmisen sekoamaan tuhansia vuosia vahoihin kansansatuihin jumalauta!!!
Uskonnot ovat ihmiskunnan syöpä, varsinkin juutalaisuudesta siinneet Abrahamilaiset uskonnot Kristinusko ja Islam joiden takia ihmiskunta on kärsinyt ja 2000 vuotta noitavainoista, ristiretkien kautta terrorismiin!Toinen puolihan tässä laajemmin on uskontoonsa seonnut, mutta pakko sitä vastaan silti tarvittaessa on taistella.
Jos elämä kristitylle on lähes mahdotonta muslimimaassa, en edes lähde kuvittelemaan mitä se merkitsee ateistille tai juutalaiselle.
- Tosimies.
Ja minkä takia tuohon tilanteeseen on jouduttu?
Hallitsemattoman maahanmuuton takia .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383809Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 64724
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708