Murhaaja

Miten tommonen murhaaja saa elää yhteiskunnassa jossa pitäis olla tasa-arvo.Hän saa täysylläpidon linnassa 30v ja sitten taas Tappamaa.

3

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siis Tää on niinku aivan sekoa,Saa tappaa ihmisiä Eikä siitä saa ku muutaman vuoden linnaa.mutta jäikö lasku maksamatta.siitä saa 20v ulosottoa.

      • z.o

        empä usko että sillä niin mukavaa on siellä luxusvankilassa. Parempi että jäi henkiin, eikä tapettu, niinku olis esim USA tapahtunu. Saa kärsiä ja miettiä tekosiaan. Suomessahan murhaajat vapautetaan jos ne tulee uskoon. Eikös tää ollu viittä vaille muslimi, joten se on vapaa räjäyttämään ittesä Oslon torilla noin 3 vuoden päästä ja taas kuolee viattomia turhan takia. Sellaista se on tämä hyysäriyhteiskunta parhaimmillaan.


    • hjjjjjjjjjjjjjk

      no kyllä joku norjalainen sen tappaa heti kun vapaaksi pääsee
      tai no ehkä ei
      Luultavasti joku vankikundi tappaa sen

      ihan totta, ihimisiä kuolee vankiloissa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      180
      2705
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2304
    3. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1085
    4. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      154
      1012
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      392
      901
    6. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      64
      900
    7. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      67
      898
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      102
      777
    9. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      48
      734
    10. Euroviisuhuitelua

      En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka
      80 plus
      35
      694
    Aihe