Outoja paljastuksia Norjan massamurhaajasta - näistä ei ole puhuttu julkisuudessa!
--------------------------------------------------------------------------------
Vapaa käännös ja lainaus alinna olevasta alkuperätekstistä:
Massamurhaaja Anders Breivik asui pienenä Lontoossa, missä hänen demari isänsä Jens toimi diplomaattina Norjan suurlähetystössä.
Norjan lähetystön tiedottaja, Stein Iversen, vahvisti, että Jens Breivik oli lähetystön palveluksessa 1070 luvun loppupuolella.
Norjan pääministerinä ja diplomaattien nimittäjänä toimi noihin aikoihin eli 1976-1981 Odvar Nordli, Työväenpuolueen (SDP) poliitikko.
Anders Breivik sanoi, että hänen molemmat vanhempansa kannattivat Norjan Työväenpuoluetta (SDP), jota hän piti Marxismin läpitunkemaksi.
Manifestissaan Breivik sanoi, että hänellä ei ollut lapsuudestaan mitään negatiivisia kokemuksia vaikkakin piti äitiään "maltillisena feministinä" (, jonka kanssa yhteisessä taloudessa hän asui lähes koko ikänsä ennen terroritekoja).
"En hyväksy yltiöliberaalia, naiskeskeistä kasvatusta huolimatta, että siinä puuttui täysin kuri ja mikä seikka teki minusta naismaisen jossain määrin", hän (terroristi Breivik) sanoi.
- On enemmän kuin todennäköistä, että tappaja Andersin isällä Jens Breivikillä, jonka Norjan Työväenpuolue nimitti diplomaatisi Lontooseen, oli läheiset suhteet puolueen ylimpään johtoon eli tuolloiseen pääministeri Odvar Nordliin ja seuraajaansa pääministeri Gro Harlem Brundtlandiin, jonka Anders Breivik yritti myös murhata leirisaarella, mutta onneksi myöhästyi aikeissaan muutaman tunnin.
Andersin isä Jens Breivik samoin kuin hänen demari kollegansa politiikassa,
Gro Harlem Brundtland asettuivat politiikan jätettyään asumaan kumpikin tahoillensa Ranskaan. Varmaankin saman puolueen entisinä aktiiveina pitivät myös Ransakassa yhteyksiä.
Kysymyksiä herättävät mm. Andersin riippuvuus äidistään, kokemansa naismaisuus (kaappihomo), nuoruuden demarikytkennät, kuten alinna ystävyys muslimeihin jne. (Hitler oli myöhempien tehtyjen luotettavien selvitysten mukaan homoseksuaali).
Lisäksi:
Massamurhaaja ystävystyi nuorena musliminuorten kanssa
IL 26.07.2011: Breivikin internetissä julkaisemassa, 1500-sivuisessa manifestissa käsitellään myös hänen kouluaikojaan.
Kirjoituksen mukaan Breivikin paras nuoruudenystävä oli pakistanilaissyntyinen siirtolaispoika, joka halveksi norjalaisia.
Tekstinsä mukaan Breivik liikkui pakistanilaisten porukoissa, mutta jouduttuaan heidän pahoinpitelemäkseen välit ystävään menivät poikki.
Hän kirjoittaa tajunneensa myöhemmin, että maahanmuutto tuhoaa Norjan.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201...15035_ul.shtml
Englanninkielinen alkuperäteksti:
Massacre suspect Anders Breivik lived in London as a small boy, where his father was a diplomat at the Norwegian embassy, it has emerged.
A spokesman for the Norwegian embassy, Stein Iversen, confirmed that Jens Breivik was employed at the embassy in the late 1970s.
Breivik said both parents supported Norway's centre-left Labour Party, which he (Anders Breivik) viewed as infiltrated by Marxists.
In his manifesto, Breivik said he had no negative experiences from his childhood, though he had issues with his mother being a "moderate feminist".
"I do not approve of the super-liberal, matriarchal upbringing though as it completely lacked discipline and has contributed to feminise me to a certain degree," he said.
http://web.orange.co.uk/article/news...ondon_diplomat
Breivik, diplomaatin poika!
Singerton
3
202
Vastaukset
- taas yks uuno
opettele lukemaan.
Kaikki sanomasi on joka puolella nettiä - ertyuiko2345678
Siis jollain mamupojalla tärppäsi paremmin tyttöystävien suhteen. Tällä ressulla ei. Ihan yhtä fiksuilla perusteilla meillä inhotaan ulkomaalaisia ("somalilla oli hienot lastenvaunut, ne on varmaan sossu maksanut" tai vielä tyhmempääkin). Herätys!
- Kokoomusnuori 11
Norjan SDP on saatava vastuuseen. Tämän siitä saa kun laittaa lapset agitproppaamaan ja ei kerro heille totuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724294Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1003740Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363429- 513010
- 402498
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182429Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222202- 231836
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami141625Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?331612